Veiksmingi būdai mesti rūkyti

mergina sulaužė cigaretę ir meta rūkyti

Priklausomybės yra šiuolaikinės visuomenės rykštė. Lengva nuo jų tapti priklausoma ir nelengva atsikratyti, patiriant tikrą „atsitraukimą".

Rūkymas yra vienas iš labiausiai paplitusių žalingų įpročių. Visi žino, kiek nikotino ardo organizmą, tačiau metiniai tabako gaminių pardavimai nemažėja. O klausimas: „Kaip mesti rūkyti? " vis dar aktualus milijonams žmonių.

Yra įvairių būdų mesti rūkyti, tačiau pagrindinis dalykas metant rūkyti yra tvirtas įsitikinimas savo sprendimu ir noras amžiams pamiršti cigaretes. Naudojant tik patikrintus metodus, svarbu tikėti savimi ir tuo, kad pavyks pasiekti savo tikslą.

Medicininiai būdai mesti rūkyti

Visų pirma, nikotinas veikia kvėpavimo sistemą. Dervos, natrio oksidas, atakuojantys plaučius, yra pernešami krauju ir sukelia daugybę patologijų. Oficiali medicina rūkymą apibrėžia kaip ligą su psichikos simptomais, priklausomybės išsivystymu. Psichiatrai-narkologai užsiima patologijos gydymu, neturėtumėte bandyti patys to atsikratyti.

Būdų mesti rūkyti yra labai daug, tačiau veiksmingiausias rezultatas atsikratant priklausomybės pasiekiamas pritraukiant medicinos pasiekimus. Žmogui, norinčiam atsikratyti rūkymo, svarbu keisti mitybą ir gyvenimo būdą. Gydytojas stebi gydymo efektyvumą, prireikus skiria vaistus, padedančius pašalinti atsiradusį stresą. Kuo griežčiau laikomasi režimo, tuo lengviau atsikratyti priklausomybės nuo nikotino.

Vaistai nuo rūkymo

Yra nemažai vaistų, padedančių atsikratyti rūkymo: tabletės, purškalai, tirpalai. Priemones nuo priklausomybės nuo nikotino galima suskirstyti į grupes:

 • Vaistai, pakeičiantys nikotiną.
 • Antidepresantai.
 • Narkotikai, sukeliantys nerimą rūkyti.

Kai kurie vaistai turi derinį, kad būtų pasiekti geresni rezultatai. Pažymėtina, kad vaistus gali pasirinkti tik gydytojas, atsižvelgdamas į visus paciento sveikatos būklės rodiklius, nes gali pasireikšti šalutinis poveikis. Reikia atsiminti, kad vaistai nepadės, jei mesti rūkyti žmogus neturės pakankamai ryžto ir užsispyrimo kovojant su blogu įpročiu. Daugelis žmonių mano, kad geriausias būdas mesti rūkyti yra gydymas vaistais.

Kodavimas

Migdomasis kodavimas yra greitas būdas mesti rūkyti. Kodavimo seanso metu psichoterapeutas siūlo rūkančiajam instaliaciją mesti rūkyti. Geriausiai veikia, jei žmogus tikrai nori amžiams atsisakyti cigarečių, o būtent šis motyvas jį skatina, o ne tik baimė „išsiplėšti".

Kodavimas laikomas kraštutiniu terapijos metodu. Nepaisant didelės kainos, gydymas negarantuoja 100% atleidimo nuo skausmingos priklausomybės. Tačiau procedūra suteikia galimybę tapti sveikam. Kiekvienas kodavimo tipas remiasi pasibjaurėjimo metodu – rūkančiame sąmonės pagalba formuojasi priešiškumas nikotinui, taip pat emocinės apraiškos: baimė, skausmas, dėl kurio malonumas virsta pasibjaurėjimu.

Akupunktūra

Daugelis žmonių, sveikstančių nuo priklausomybės nuo nikotino, mano, kad geriausias būdas įveikti rūkymą yra akupunktūra. Taigi, vadinamas poveikio tam tikriems kūno taškams metodas, kuris duoda teigiamą rezultatą. Tai laiko patikrintas, paprastas būdas, kai gydytojas tam tikruose ausų taškuose dūria adatomis ir dingsta noras surūkyti cigaretę.

Akupunktūra leidžia rūkaliams kartą ir visiems laikams atsikratyti šio įpročio. Technika skirta gydyti šešis seansus. Iš pirmo žvilgsnio lengvo metodo nerekomenduojama naudoti norint atsikratyti priklausomybės nuo nikotino nėščioms moterims, žmonėms su padidėjusiu nervų sistemos jaudrumu, taip pat esant piktybiniams navikams ar įtariant juos.

Nemedicininiai būdai

Pirmiau minėti metodai yra veiksmingiausi intensyviems rūkantiems, kurie labai priklausomi nuo nikotino. Jei priklausomybė silpna, gali padėti kiti, nemedikamentiniai metodai.

Nikotino pleistras, nikotino guma

Veiksmingas būdas palaipsniui mesti rūkyti – naudoti specialų nikotino pleistrą arba nikotino gumą. Esmė ta, kad jie į kraują išskiria labai mažą nikotino koncentraciją, o žmogus tuo tarpu atprato nuo cigarečių. Procedūros metu rekomenduojama atlikti medicininę priežiūrą.

Maisto papildai

Norint atsikratyti priklausomybės nuo nikotino, dabar siūloma labai daug maisto papildų, kurie, gamintojų teigimu, labai pagerina savijautą metant rūkyti. Dėl įvairių augalų ekstraktų maisto papildai neutralizuoja neigiamus organizmo pokyčius, atsiradusius dėl rūkymo. Be to, jie naudojami į pagalbą gydant rūkymo sukeltas ligas, taip pat jų profilaktikai.

Sportas prieš nikotiną

Daugeliui aktyvių ir temperamentingų žmonių padeda rūkymo pakeitimas įprastu fiziniu aktyvumu. Fitnesas, bėgimas, pilatesas ir kita reguliari veikla skatina laimės hormono – oksitocino – išsiskyrimą. Ir kai esi tokioje būsenoje, daug lengviau kovoti su žalingais įpročiais. Taip pat maloni premija gerinant fizinį pasirengimą, odą, plaukus padeda, ypač moteriai, suvaldyti save.

vaikščioti norint mesti rūkyti

Kovos dūmai lūžta

Taip pat padeda sumažinti dūmų pertraukėlių skaičių, o vėliau palaipsniui atsisakyti cigarečių, darbo krūvio. Čia viskas paprasta – darbe labai užsiėmęs žmogus tiesiog neturės laiko žalingam įpročiui. Idealus variantas būtų pasirinkti darbą įmonėje, kuri draudžia darbuotojams rūkyti darbo dienos metu.

Patarimai, kaip mesti rūkyti

Prie terapijos veiksmingumo prisideda šie dalykai:

 • Ypatingos įtampos reikalaujantys darbai padeda atitraukti dėmesį nuo noro rūkyti.
 • Užsiima mėgstama sporto šaka.
 • Žygiai ekstremaliomis sąlygomis.
 • Speciali priežiūra dantims, kuriuos būtina valyti po kiekvieno rūkymo.

Psichologiniai būdai

Daugeliui tai yra veiksmingiausias būdas mesti rūkyti.

Noro suvokimas

Norėdami naudotis registratūra, turite pasiimti popieriaus ir rašiklį. Lapas turėtų būti padalintas į 4 stulpelius:

 • Rūkymo malonumas.
 • Bėda su rūkymu.
 • Priežastys, kodėl turėtumėte atsikratyti blogo įpročio.
 • Tikėtini malonūs pokyčiai atsikračius žalingo įpročio.

Perskaitęs, kas parašyta, žmogus turėtų suvokti, kad nori atsikratyti žalingo įpročio. Suvokimas apie rūkymo nenaudingumą savo organizmui suteikia realią galimybę jo atsikratyti nemokamai.

Pastaruoju metu buvo reklamuojamas nikotino priklausomybės gydymo internetu per Skype metodas, kuris nėra visiškai saugus būdas, nes užsiėmimo metu gali įvykti nemalonių netikėtumų, kuriuos sukelia kišimasis į žmogaus psichinę sferą.

būdų mesti rūkyti

Bet

Metodas, kuris tikrai tiks azartinius lošimus mėgstantiems žmonėms. Susiginčijęs su draugais ar su kuo nors iš šeimos narių dėl didelės pinigų sumos ar vertingos dovanos, žmogus gauna papildomą paskatą mesti rūkyti ir kontroliuoti save. Tiesa, kyla pavojus, kad, laimėjus ginčą ir gavus norimą rezultatą, motyvacija tęsti gyvenimą be cigarečių smarkiai nukris ir sugrįš blogas įprotis.

viešas įsipareigojimas

Be lažybų, pastaruoju metu išpopuliarėjo viešas įsipareigojimas mesti rūkyti socialiniuose tinkluose. Rūkalius viešai pareiškia, kad per tam tikrą laiką atsisakys žalingo įpročio, ir periodiškai skelbia pranešimus apie savo kovą. Kuo daugiau žmonių seka ir skaito naujienas, tuo stipresnis žmogaus noras sulaukti pritarimo.

Allenas Carras apie metimą rūkyti

Žinomas psichoterapeutas akcentavo pagrindinį dalyką įveikiant priklausomybę nuo nikotino:

 • Neįmanoma susitaikyti su žalingo įpročio atmetimu smurtu prieš savo asmenį.
 • Nereikia nusiteikti, kad panaudotum valios jėgą, tiesiog reikia suvokti, kad rūkymas yra perteklinis žmogaus gyvenime.
 • Neturėtumėte duoti sau įrengimo, kad bus sunku nerūkyti. Turi būti teigiamas požiūris. Reikia mesti rūkyti kartą ir visiems laikams.

Liaudies rūkymo būdai

Liaudies medicinoje yra daugybė būdų, kaip atsikratyti rūkymo. Veiksmingiausi yra žemiau. Norint numalšinti padidėjusį dirglumą metus rūkyti, reikėtų paruošti antpilą: į stiklinį indą suberti 1 valgomąjį šaukštą valerijono šaknų, ramunėlių žiedų, pankolių, mėtų, kmynų vaisių, išmaišyti. Vieną valgomąjį šaukštą mišinio užpilkite dviem stiklinėmis verdančio vandens. Reikalauti termose 3 valandas. Nufiltravus ryte ir vakare vietoj arbatos gerti po 200 ml.

Du arbatinius šaukštelius avižų užpilkite 400 ml verdančio vandens, troškinkite 20 minučių. Po dviejų valandų infuzijos gerkite vietoj arbatos. Esant dideliam norui rūkyti, galite naudoti moliūgų sėklas, kurias visada reikia laikyti kišenėje.

Calamus šaknis, skirtas mesti rūkyti

Metodai, kaip mesti rūkyti visam laikui, yra prieinami kiekvienam rūkaliui. Tačiau galimybė atsikratyti rūkymo vienu iš pasirinktų būdų bus realizuota tik tada, kai rūkalius tvirtai įsitikins, kad priklausomybė nuo nikotino yra nenaudinga ir žalinga.