Tabletes nuo rūkymo

rūkymo tabletes

Rūkymas sukelia labai stiprią psichologinę ir fiziologinę priklausomybę. Norėdami atsikratyti blogo įpročio, žmonės turi kiek įmanoma labiau panaudoti savo valią. Ne visi gali pasigirti tvirtu charakteriu, todėl, remiantis statistika, kas dešimtas bandęs mesti rūkyti. Žmonėms, kurie neturi pakankamai valios, į pagalbą ateina farmakologija. Rūkymo tabletės – veiksmingas būdas padėti žmogui, nusprendusiam atsikratyti priklausomybės nuo nikotino.

Nors tarp tų, kurie atsisako žalingo įpročio, populiariausios yra tabletės nuo rūkymo, šiandien šalies farmakologinėje rinkoje yra daugybė kitų vaistų, padedančių amžiams atsisakyti cigarečių. Kuri metodika pacientui yra efektyviausia, gydytojas nusprendžia, remdamasis išsamiu klinikiniu ir laboratoriniu tyrimu bei individualiomis žmogaus savybėmis. Svarbu suprasti, kad visi vaistai veikia skirtingai. Tabletės yra pati gausiausia ir veiksmingiausia vaistų nuo tabako grupė.

Rūkymo metimo produktų rūšys

Klausimas, kaip mesti rūkyti vartojant narkotikus, domina daugelį. Yra nemažai vaistų, kurių veiksmai padeda gerokai palengvinti abstinencijos sindromą metant rūkyti.

Norint padėti mesti rūkyti, naudojamos veiksmingos medicinos priemonės:

  • pleistrai,
  • guma,
  • lašai,
  • purškalai,
  • tabletes.

Norėdamas mesti rūkyti, kiekvienas gali pasirinkti sau tinkamiausią vaistų formą, tačiau populiariausios yra tabletės nuo rūkymo. Tablečių pagalba galite gauti diferencijuotą poveikį rūkančiojo organizmui, o tai leidžia sėkmingiau kovoti su blogu įpročiu.

Renkantis konkretų vaistą nuo rūkymo, būtina pasitarti su gydytoju, kokias tabletes šiuo atveju geriausia vartoti. Yra daugybė kontraindikacijų, šalutinių poveikių ir kitų veiksnių, į kuriuos atsižvelgiant parenkamas optimalus gydymo būdas mesti rūkyti.

vaistai nuo rūkymo

Naudojimo paprastumas, ilgas tinkamumo laikas, tiksliai apskaičiuota dozė ir aiškios instrukcijos yra svarbus veiksnys, lemiantis vaistų nuo rūkymo tabletėse populiarumą.

Rūkymo tablečių rūšys

Be to, galimybė pasirinkti konkrečiam žmogui tinkamiausią vaistą daro tokio tipo pagalbą efektyvesnę. Priklausomai nuo veikimo mechanizmo, vaistai nuo rūkymo skirstomi į 3 grupes.

nikotino turinčių

Vaisto sudėtyje yra įvairių alkaloidų, kurie sukelia organizmo reakciją, panašią į nikotino vartojimą per rūkymą. Taigi žmogus, metęs rūkyti, nepatiria fizinio „atsitraukimo", tačiau prisirišimas prie nikotino nuo šių vaistų nesumažėja. Su jų pagalba galima išgyventi psichologinio įpročio atsisakymo laikotarpį, tačiau vėliau vis tiek tenka susidoroti su abstinencijos sindromu fiziologiniame lygmenyje.

Antidepresantai

Rekomenduojami vaistai nuo rūkymo veikia tam tikras smegenų dalis ir sumažina malonumą, kurį patiriate rūkydami cigaretę. Be to, jie turi raminamąjį poveikį ir sumažina „pasitraukimo" apraiškų lygį.

Narkotikai, sukeliantys nerimą rūkyti

Vaisto veikliosios medžiagos tiesiogiai jungiasi prie tų pačių smegenų receptorių kaip ir nikotinas, blokuodamas jo gebėjimą sukelti ryšį tarp rūkymo ir malonumo. Vartodamas šiuos vaistus, žmogus pradeda jausti pasibjaurėjimą tabako kvapui, cigarečių dūmams, o bandymas rūkyti gali sukelti dusulio refleksą.

Taigi reflekso lygmenyje susidaro priklausomybės atmetimas.

Nenusimink

Priešingu atveju visi veiksmingiausi vaistai gali būti bejėgiai. Nors ir duoda tam tikrų teigiamų rezultatų metant rūkyti, jie tik atgrasys tol, kol tęsis gydymo kursas. Ateityje žmogus turi savarankiškai tęsti kovą su ilgalaikiu įpročiu.

vartoti tabletes nuo rūkymo

Nereikėtų pasiduoti, jei žmogus dėl kokių nors priežasčių negalėjo atsispirti, nepavyko mesti rūkyti bet kokių vaistų pagalba, po gydymo vėl grįžo seni nikotino įpročiai. Labai dažnai dėl to kalta aplinka – sunku susilaikyti, jei draugai ir artimieji ir toliau rūko arba – dar blogiau – pasiūlo cigaretę neseniai metusiam žmogui. Psichologinė priklausomybė nelieka nepastebėta ilgą laiką.

Turėtumėte pakartoti gydymo kursą arba, padedant gydytojui, teikti pirmenybę naujoms priemonėms.

Pakartotinis gydymo kursas visada suteikia ilgalaikį poveikį. Siekiant didesnio veiksmingumo, metimo rūkyti vaistus galima derinti su kitais metodais: kodavimu, akupunktūra, psichoterapeuto pagalba, garsiąja Alleno Carro knyga. Visos šios lėšos jau padėjo milijonams žmonių, o tai reiškia, kad anksčiau ar vėliau bet kuris ryžtingas žmogus galės pasiekti norimą rezultatą.