Veiksmingi būdai mesti rūkyti

Iki šiol yra gana daug įvairių būdų, kurie gali padėti mesti rūkyti visam laikui. Šiuo atžvilgiu gana paprasta pasirinkti nikotino priklausomybės gydymo metodą. Kyla klausimas, kiek tai veiksminga. Šiuo atveju atsiliepimai apie vieną ar kitą gydymo būdą „veikia" labai gerai.

mesti rūkyti

Ne visada vaistai padeda mesti rūkyti. Daugelis žmonių sugeba patys susidoroti su priklausomybe nuo nikotino. Pagrindinis uždavinys tuo pačiu metu išlieka atsispirti pagundai grįžti prie rūkymo. Kaip pasirinkti vienintelį būdą mesti rūkyti visam laikui? Prieš teikiant pirmenybę bet kuriam gydymo metodui, labai svarbu ištirti pagrindines kiekvieno iš jų savybes. Būdai mesti rūkyti, kurie idealiai tinka namų sąlygoms, susideda iš kelių pagrindinių punktų. Visų pirma, tai psichologinio nusiteikimo ir pasirengimo pradėti naują sveiką gyvenimo būdą veiksnys, kuriame cigaretėms nebėra vietos.

Ką daryti, jei norite rūkyti?

Verta paminėti, kad nesvarbu, kokį gydymo nuo nikotino gydymo metodą pasirinktumėte, šis daiktas turėtų būti pagrindinė neatsiejama jūsų gyvenimo dalis. Sąmoningas žmogaus noras mesti rūkyti yra pusė sėkmės. Kitas žingsnis – sumažinti per dieną suvartojamų cigarečių skaičių. Būtina griežtai kontroliuoti savo norus, galvoje nuolat turi būti mintis „aš nerūkau".

Jei norite rūkyti, turėtumėte psichiškai išanalizuoti esamą situaciją. Puikus būdas nuslopinti mintis apie cigaretes yra specialių nikotino pleistrų, kramtomosios gumos ir saldainių naudojimas. Be to, tokie maisto produktai kaip vaisiai, sėklos ar, pavyzdžiui, smulkiai pjaustytos daržovės, gali padėti mesti rūkyti. Pagrindinis principas šiuo atveju – monotoniškas procesas, panašus į rūkymą.

10 būdų mesti rūkyti

  1. Metodas mesti rūkyti naudojant nikotino pleistrus ir kramtomąją gumą. Šių lėšų pagalba rūkančiojo organizmas pamažu atprato nuo priklausomybės nikotinui. Metodas idealiai tinka tiems, kurie užsibrėžė tikslą mesti rūkyti patys, tačiau nikotino išsiskyrimo iš organizmo periodą ištverti gana sunku. Tokių metodų trūkumas yra tam tikras laikas, kurio dabar reikės atpratinti nuo pačių nikotino pakaitalų.
  2. Gydymo hipnoze arba kodavimu metodas. Tai turbūt vienintelis būdas greitai mesti rūkyti kartą ir visiems laikams, kuris nėra oficialiai patvirtintas. Šis gydymo metodas apima rūkaliui psichologinį pasipiktinimą rūkyti. Tokiu atveju pacientas dažnai patenka į hipnotizuojantį transą. Kai kuriais atvejais po tam tikro seansų skaičiaus mesti rūkyti neįmanoma, tuomet gydymo kursą rekomenduojama kartoti.
  3. Akupunktūra (akupunktūra) kaip būdas kovoti su rūkymu. Kaip žinote, šis įvairių ligų gydymo būdas egzistuoja jau seniai. Tai taip pat taikoma blogiems įpročiams, sukeliantiems ligas. Įsmeigęs specialias adatas į reikiamus kūno taškus, specialistas taip slopina paciento potraukį rūkyti. Daugeliu atvejų, norint mesti rūkyti, pakanka 1-5 seansų.
  4. Tikras būdas mesti rūkyti yra sunkus darbas. Psichologų teigimu, esant nuolatiniam stresui, susijusiam su darbu, per dieną surūkomų cigarečių skaičius pastebimai sumažėja. Dėl įtempčiausio grafiko nelieka laiko nuolatinėms dūmų pertraukoms. Pasiekti maksimalų efektą savo tikslui mesti rūkyti padės darbo vieta, kurioje rūkyti draudžiama.
  5. Sportas kaip priklausomybės nuo nikotino gydymas. Žmonėms, pripratusiems prie aktyvaus gyvenimo būdo, puikiai tinka metodas, rūkymą pakeičiantis kokiu nors sportu. Reguliariai ir saikingai užsiimant fizine veikla žmogus jaučia malonumo jausmą. Dėl šios būsenos daug lengviau ištverti kovą su priklausomybe nuo nikotino. Sutelkdami dėmesį į sportą, galite mesti rūkyti nenaudodami jokių naujų vaistų.
  6. Užsiėmimai lauke kaip puikus būdas kovoti su priklausomybe nuo nikotino. Klaidžiojant po džiungles, užkariaujant neįveikiamo kalno viršūnę, plaukiant baidarėmis, galima maloniai ir kartu naudingai praleisti atostogas. Nerūkančiųjų kolektyvo rate jūs turite visas galimybes mesti rūkyti. Dėl kietojo režimo tokiu atveju neturėsite laiko dūmų pertraukai. Taigi po kelių dienų nikotiną galite pamiršti visam laikui.
  7. Patikimiausias būdas mesti rūkyti yra Alleno Carro knygos pagalba. Iki šiol nauji metodai, galintys atsikratyti priklausomybės nuo nikotino, yra gana aktualūs. Viena iš jų – Alleno Carro knyga „Lengvas būdas mesti rūkyti". Skaitymas dalyvaujant virtualiose palaikymo grupėse (tai ypač patrauklu tiems, kuriems paprastas skaitymas greitai nusibosta), jums padės audioknyga. Beje, Alleno Carro knygos turinys nedidelis. Šis metodas gali padėti tik tiems, kurie visiškai užtikrintai užsibrėžė tikslą mesti rūkyti patys.
  8. Vienatvė padės mesti rūkyti. Daugelis, kurie patys patyrė šį metodą, tvirtina, kad jis tikrai veikia. Išėjęs į pensiją kur nors pamiškėje, žmogus gauna puikią galimybę ne tik pagerinti sveikatą, bet ir mintyse „sutvarkyti reikalus". Labai gerai, jei artimiausia parduotuvė yra už 50 kilometrų nuo tos vietos, kur įsikūrėte.
  9. Yra būdų, kurių negalima pavadinti standartiniais. Dažnai žmonės, kenčiantys nuo tos ar kitos priklausomybės, kreipiasi pagalbos į gydytojus. Jų netradicinis gydymas taip pat gali padėti sustabdyti potraukį rūkyti. Pagrindinė sąlyga šiuo, kaip ir bet kurio kito gydymo metodo atveju, yra tikėjimas savo jėgomis ir noras mesti rūkyti.
  10. Artimųjų palaikymas. Papasakoję savo šeimai, draugams ir kolegoms apie savo tikslą mesti rūkyti, bent jau būsite tikri, kad niekas jums nepasiūlys dūmų pertraukėlės. Artimi žmonės, savo ruožtu, gali suteikti jums pagalbą, kuri šiuo atveju nėra nereikalinga, ir neleidžia tam tikru momentu atsilaisvinti.

Priežastys, kodėl žmonės grįžta prie rūkymo

Iš įpročio rūkaliai, susidūrę su kokia nors nervinga situacija, prieina prie cigaretės. Būtent ši akimirka gali jus suklaidinti. Labai dažnai žmonės, metę rūkyti, leidžia sau atsipalaiduoti vartodami nikotiną, kaip argumentą laikydami padidėjusį nervų būseną.

Fizinė priklausomybė nuo nikotino nėra pagrindinė priežastis, galinti paskatinti blogo įpročio sugrįžimą. Pagrindinė problema – psichologinė priklausomybė nuo rūkymo. Iš dalies tai įprastos pertraukėlės, tiksliau – dūmų pertraukėlės tarp kasdienės veiklos.

Kaip išsirinkti tikrą būdą atsikratyti priklausomybės nuo nikotino?

Rasti vienintelį būdą mesti rūkyti visam laikui neįmanoma, jei nėra sau užsibrėžto tikslo. Jei turite visiškai sąmoningą norą kovoti su priklausomybe, rasti veiksmingą būdą yra daug lengviau. Neturėdamas rimto požiūrio į savo idėją, net patys veiksmingiausi metodai nepadeda atsikratyti priklausomybės.

Suteikę pirmenybę vienam iš daugybės kovos su rūkymu būdų, galite jį papildyti liaudiškais metodais, į kuriuos įeina specialios arbatos, nuovirai ir užpilai, įvairūs maisto papildai ir kt. Galite derinti bet kokius šiuolaikinius metodus, kurie padeda atsikratyti potraukio rūkyti kompleksine psichologine terapija. Taigi jums bus lengviau susidoroti su psichologine priklausomybe nuo nikotino. Be to, įgausite pasitikėjimo jausmą ir pamiršite priespaudos jausmą.

Reikėtų prisiminti, kad dažniausia klaida, kurią daugelis daro mesdami rūkyti, yra pašalinti tik fizinį potraukį nikotinui. Tačiau vienintelis būdas mesti rūkyti visam laikui – įveikti psichologinę priklausomybę nuo cigarečių. Jei tai nebus padaryta, anksčiau ar vėliau žmogus grįš prie blogo įpročio.

Svarbiausia nepamiršti apie sveikatą

Mesdami rūkyti sumažinate kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį. Anglies monoksido kiekis žmogaus kraujyje normalizuojasi jau pirmą dieną, praleistą be cigarečių. Remdamiesi daugybe faktų apie nikotino pavojų organizmui, galite užsirašyti sau užrašus (pavyzdžiui, ant lipdukų) ir iškabinti juos visame bute.