Mesti rūkyti kalendorius per dieną

Ar kada susimąstėte, kas nutinka jūsų kūnui, kai mesti rūkyti? Žinoma, cigarečių atsisakymas yra stiprus streso veiksnys, turintis įtakos fiziologinei ir psichologinei būklei. Su abstinencijos sindromu susidoroti padeda specialistų rekomendacijos, buvusių rūkančiųjų patarimai, be to, yra daugybė metodų, kurie išlygina abstinencijos sindromą ir leidžia žmogui susigrąžinti visaverčio gyvenimo džiaugsmą. Didžiausią susidomėjimą kelia metimo rūkyti pasekmės. Savo fiziologinius pojūčius, emocijas, mintis ir jausmus galite įrašyti į dienoraštį. Dėl patogumo ir kaip papildomos motyvacijos vykstantys pokyčiai nudažyti tiesiogine diena.

kalendorius mesti rūkyti

Sprendimas priimtas!

Atsižvelgiant į tai, kad rūkymas jau nebemadingas, vis daugiau vyrų ir moterų galvoja apie tai, kaip atsikratyti priklausomybės. Šiuolaikinė farmakologija kasmet kuria vaistus, kuriais siekiama palaipsniui panaikinti potraukį cigarečiams ir sušvelninti abstinencijos simptomus. Tačiau net ir priklausomybės gydymas narkotikais neatmeta valios ir didelio noro mesti rūkyti.

Dažniausiai vyriškoji gyventojų dalis, o būtent, pagal PSO statistiką, jie yra gausūs rūkaliai, jie nekantrauja, kol kuo greičiau pasieks norimą rezultatą. Čia viskas individualu ir priklauso nuo rūkaliaus patirties, nuo to, kiek organizmas yra „prisotintas" dervos, nikotino, kancerogenų ir degimo produktų. Nedideli pakitimai pastebimi per dieną, tačiau tikrąsias metimo rūkyti pasekmes galima įvertinti tik po metų, kai visiškai atsistato visų organizmo sistemų veikla.

Kad atpratimo nuo tabako laikotarpis praeitų kuo neskausmingiau, papildomos technikos netrukdys. Rūkančiojo kalendorius leidžia analizuoti bendrą organizmo būklę metus rūkyti, susitelkti ties pagrindiniais proceso aspektais. Tiesą sakant, dienoraštis yra sukurtas savikontrolės tikslu. Tituliniame puslapyje galite surašyti priežastis, paskatinusias atsisveikinti su „nikotino priklausomybe", ir kaskart atsivertę kalendorių pajusite, kad eini teisinga linkme.

Pirmieji žingsniai

Pirmiausia reikia apsispręsti dėl datos, pageidautina mesti rūkyti savaitgaliais. Nepamirškite apie moralinį kūno paruošimą, kuris trunka apie savaitę. Per tą laiką reikia atsikratyti peleninės ir žiebtuvėlio, įdėti antinikotino pastilių ar kramtomosios gumos ten, kur anksčiau buvo laikomos cigaretės. Iš pradžių stenkitės vengti rūkančių kompanijų. Paprašykite draugų, kolegų ir artimųjų šalia nerūkyti, gerbti jūsų pasirinkimą.

Informacija dienoraštyje turėtų būti išdėstyta žingsnis po žingsnio, kad nesusipainiotumėte. Reikšmingiausios metimo rūkyti pasekmės yra tos, kurios atsiranda pirmaisiais kovos su blogu įpročiu metais. Žemiau yra metimo rūkyti dienoraštis. Susipažinimas su juo paruoš jus sunkumams, kurie gali kilti siekiant atsikratyti priklausomybės nuo tabako.

dienų Mintys ir jausmai Fiziologiniai pojūčiai Kas vyksta
Pirmas Pagaliau padaryta! Aš mečiau rūkyti! Priėmusi sprendimą jaučiu pasitikėjimą, pasididžiavimą, džiaugsmą. Tabako troškimas minimalus, lengvai pertraukiamas pašalinių minčių. Blogas apetitas, lengvas galvos svaigimas, vidutinio sunkumo nerimas, sunku užmigti. Pirmosiomis dienomis motyvacijos lygis yra labai aukštas. Žmogui metus rūkyti, kraujas ir organizmo audiniai prisipildo deguonies, žymiai sumažėja CO2 koncentracija. Pagerėja eritrocitų transportavimo funkcija.
Antra Vis dar nerūkau, bet jaučiamas nedidelis dirglumas, savihipnozės galia silpsta. Dieną jis įveikia mieguistumą, apatiją. Kartais ranka automatiškai pasiekia cigarečių, ką daryti – įprotis. Sumažėjęs apetitas metimo rūkyti fone, potraukis kvapniam maistui. Dusulys, kosulys, dažnas šlapinimasis, pilvo skausmas. Miegas prastas, jaučiamas odos niežėjimas ir odos tempimas. Silpnos sveikatos fone euforija mėtant cigaretes išblėsta. Tačiau pradeda atsigauti blakstienos epitelio darbas, kuris apsaugo plaučius ir bronchus nuo kenksmingų medžiagų. Atnaujinama virškinamojo trakto gleivinė.
Trečioji Nervingumas auga, jaučiu ryškų abstinencijos sindromą. Nežinau, kur save dėti ir kaip atitraukti save nuo įkyrios minties apie rūkymą. Miego sutrikimas, su pertraukomis. Jau nuo trečios dienos po paskutinės surūkytos cigaretės kyla žiaurus apetitas, traukiasi į saldumynus. Pasikeičia virškinamojo trakto darbas, atsiranda galvos svaigimas, tachikardija, spengimas ausyse. Galite stebėti odos bėrimus. Prasidėjo blakstienos epitelio ir bronchų gleivinės atstatymo procesas. Tripsino kiekis organizme mažėja, kraujotaka smegenyse ir širdyje, priešingai, didėja. Ląstelių lygiu sumažėja cigarečių dūmų poreikis, stabilus kraujagyslių tonusas. Būk atsargus! Nuo trečios dienos yra didelė rizika atsilaisvinti ir vėl pradėti rūkyti.
Ketvirta Nikotino alkis tęsiasi. Agresyvumą ir dirglumą stabdau raminamaisiais. Nuotaika nestabili, miegas paviršutiniškas, sutrikusi koncentracija. Kad organizmas galėtų greitai apsivalyti nuo toksinų, geriu žaliąją arbatą, valgau daug vaisių ir daržovių. Triukšmas ausyse, padidėjęs kraujospūdis, šlapinimasis normalus. Gerklėje jaučiamas klampus gumbas, prasideda kosulys, toks pat kaip ir rūkant. Kartais pastebimas ryškus veido, pirštų, ausų patinimas. Nikotino likučiai pasišalina iš organizmo. Pasikeičia charakteris, jam pasikeitus nukenčia ne tik pats rūkalius, bet ir jo artimiausia aplinka. Metusiųjų rūkyti plaučiuose tęsiasi reparaciniai procesai, bronchų sekrecija normali. Gali susilpnėti peristaltikos darbas, normalizuotis antidiurezinio hormono sintezė.
Penkta Nemaniau, kad bus taip sunku atsisakyti cigarečių! Skaičiau daug atsiliepimų forumuose, bet net neįtariau, kad man nutiks panašūs pokyčiai. Bloga savijauta, negailestingai persekioja mintys apie rūkymą. Burnoje jaučiamas kartaus skonis, nuolat trokštu. Yra autonominės sistemos pažeidimo požymių, tokių kaip nedidelis rankų drebulys, gausus prakaitavimas, troškulio jausmas. Gerklėje jaučiamas laisvos gleivinės gumbas, atsikosėjus gleivės tamsios spalvos ir tirštos konsistencijos. Šlakuotas organizmas lėtai, bet užtikrintai valomas, metus rūkyti, bronchopulmoninės sistemos gelmėse prasideda regeneraciniai procesai. Užgyja liežuvio mikrotraumos. Skrandyje mažiau gleivių, žarnyno tonusas dar žemas.
Šešta Grįžta abstinencijos sindromas, šokinėja nuotaika. Noras rūkyti pasireiškia paroksizmiškai, trunka apie 5-10 minučių. Buvo pora akimirkų, kai ruošiausi eiti cigarečių, labai sunku susilaikyti. Ir toliau pasireiškia vegetatyviniai sutrikimai, susijęs pykinimas ir rėmuo. Padidėjęs troškulys, dažnas šlapinimasis, kosint gleivės su krauju. Leukocitų ląstelės pirmą kartą „išaugo" be nikotino poveikio rūkančio žmogaus organizmui. Normalizuojasi virškinamojo trakto darbas, atkuriami skonio receptoriai.
Septintas Aš mečiau rūkyti prieš septynias dienas. Tikriausiai dar per anksti kalbėti apie visišką išsivadavimą nuo priklausomybės, bet pradžia padaryta. Tą naktį išsimiegojau geriau, bet tuštumos jausmas neapleidžia. Labai padeda artimųjų palaikymas. Gleivės pasišalina, gerklėje išlieka „gumulas", nusilupa oda. Kraujospūdis šiek tiek svyruoja. Nepaisant to, didėja apetitas, palaipsniui išnyksta odos blyškumas. Galima daryti prielaidą, kad pirmasis įstaigos restruktūrizavimo etapas sėkmingai baigtas. Pirmosios savaitės pabaigoje rekomenduojama atlikti pilną kraujo tyrimą ir fluorografiją.

Kai žmogus meta rūkyti, pasekmės organizmui gali būti itin nemalonios. Ir nenuostabu, kad fizinė priklausomybė nuo cigarečių dar neatsitraukė, o psichoemocinė įtampa atslūgs tik antros savaitės pabaigoje. Todėl geriau nerizikuoti, laipsniškas rūkymo metimas padės išvengti atkryčio.

Antroji ir vėlesnės savaitės

Jie lengviau praeina, jei nėra dirgiklių cigarečių ar tabako dūmų pavidalu. Organizmas atsigauna ir praktiškai nereaguoja į nikotino trūkumą. Vartydamas metimo rūkyti kalendorių, galima pastebėti daug teigiamų akimirkų, kurių reikšmė suvokiama tik su laiku.

Galimi pokyčiai, susiję su metimu rūkyti:

  • 14 dieną. Bronchų gijimo procesas baigėsi, trombocitai jau spėjo atsinaujinti, eritrocitai – ne. Galimos vegetatyvinės-kraujagyslinės apraiškos, tačiau pagerėja veido spalva, išnyksta gelsva pirštų spalva. Kosulys atslūgsta, tačiau jei rūkoma daugiau nei 20 metų, bronchito požymiai gali būti stebimi iki šešių mėnesių.
  • 1-as mėnuo. Iki 30 dienos viršutiniai kvėpavimo takai atkuriami ląstelių lygiu. Kūno svoris pastebimai didėja. Kūno pokyčiai susiję ir su psichologiniu komfortu, entuziazmą pamažu keičia depresinė būsena. Šiame etape svarbu nesulaužyti. Atminkite, kad nemaža dalis kelio metimo rūkyti jau baigta.
  • 2-as mėnuo. Ateinantys 3-4 mėnesiai moterims ypač patrauklūs grožiu. Sumažėja nesveikas pirštų pageltimas, pradeda nykti kuperozės tinkleliai, papilkėjusi veido spalva. Priklausomybė nuo cigarečių rūkymo išlieka, tačiau ji tampa ne tokia ryški, nors valios ir artimųjų palaikymo vis dar reikia.
  • 3-as mėnuo. Organizme, metus rūkyti, prasideda intensyvus kraujagyslių atstatymas, normalizuojasi jų tonusas. Šiuo laikotarpiu susidaro „negrįžimo taškas", visiškai išnyko fizinė priklausomybė nuo tabako, psichologiškai rūkymas žmogui beveik neturi įtakos. Apetitas ir bendra savijauta yra gera.
  • 6-as mėnuo. Atsisakius cigarečių visiškai atsinaujino visos organizmo sistemos, kraujas ir ląstelės atsikratė nikotino, kepenys dirba efektyviau. Kasdien didėja plaučių tūris, darosi lengviau kvėpuoti. Po šešių mėnesių žmogus praktiškai neprisimena priklausomybės.
  • Per metus. Laikotarpis, kai sumuojami rezultatai. Galime manyti, kad organizmo valymas metus rūkyti buvo sėkmingas. Darbas siekiant įveikti priklausomybę nuo nikotino ateityje duos vaisių: infarkto rizika sumažės 50%, insulto - 30%, plaučių ir kepenų vėžio - 80-90%, virškinamojo trakto - 60-70%, lūpų. vėžys – 99-100 proc.

Išstudijavus rūkymo atsisakymo kalendorių pagal dienas ir mėnesius, matyti, kad pirmųjų etapų sunkumai pradeda pamiršti, atnaujintos nervinės ląstelės puikiai funkcionuoja be tabako dūmų. Kalbėdami apie atkryčio tikimybę, narkologai teigia, kad rizika grįžti prie cigarečių rūkymo slypi ne fiziniame potraukyje nikotinui, o galvoje. Valia ir nuolatinis darbas su savimi yra raktas į sėkmę, sveikatą ir ilgaamžiškumą.

Alternatyvus variantas

Daugelis lygina rūkomąjį tabaką ir marihuaną, marihuaną, marihuaną ar hašišą, tačiau tai neturėtų būti daroma. Įprastų cigarečių metimo pasekmės yra daug lengvesnės nei tos, kurios atsiranda atsisakius psichoaktyvių narkotikų vartojimo. Rūkamojo organizmo priklausomybė nuo lengvųjų narkotikų vystosi lėčiau, tačiau visose kanapėse esančiose medžiagose yra tetrahidrokanabinolio ir kanabinolio, kurie sukelia psichinę ir fizinę priklausomybę. Pavojus yra tas, kad marihuanos rūkymo poveikis nepasireiškia ilgą laiką, o epizodiškai vartojant narkotikus nėra abstinencijos sindromo.

Gali atrodyti, kad piktžolės vartojimas yra daug „pelningesnis", nes rūkalius per dieną sunaudoja nuo 7 iki 20 cigarečių, o marihuanos mėgėjai – ne daugiau kaip 3. Tačiau kanapėse yra maždaug tiek pat toksinių priemaišų, o jei rūkote daug, tada organizmas pripras prie narkotinio dopingo ir primygtinai reikalaus dar vieno papūtimo.

Norėdami amžinai išsivaduoti iš priklausomybės pančių, negalite išsiversti be:

  • Stiprus noras.
  • Geležinė valia.
  • Artimųjų palaikymas.
  • Specialisto pagalba.

Didžioji dauguma rūkančiųjų, turinčių didesnį nei 7-10 metų stažą, turi abstinencijos sindromą, o bendras organizmo atsistatymas po metų metus trukusio rūkymo vyksta lėčiau. Tolesnis sveikos gyvensenos nepaisymas veda prie atminties ir dėmesio koncentracijos pablogėjimo, kraujospūdžio svyravimų ir problemų su širdies ir kraujagyslių sistemos organais bei kepenimis.

Tik metęs rūkyti supranti, kaip tai sunku. Pasitikėjimas savimi yra raktas į lengvą mesti rūkyti. Nėra netinkamos dienos įveikti priklausomybę ir vėl pasijusti visaverčiu, laimingu žmogumi. Ir tegul tik metančių rūkyti kalendorius jums primena tą neramų laiką, kai priklausomybė nuo nikotino apnuodijo jūsų gyvenimą!