Kaip mesti rūkyti savarankiškai

Atsikratyti bet kokios priklausomybės yra rimtas jėgų išbandymas. Pavyzdžiui, daugelis žmonių bando mesti rūkyti. Ir tik kai kurie iš jų pasiekia tikslą. Kokius veiksmingus metodus turėtumėte naudoti, kad priartintumėte prie savo puoselėjamo tikslo ir atsikratytumėte priklausomybės nuo nikotino?

būdai kontroliuoti rūkymą

Remiantis statistika, apie 70% rūkančiųjų svajoja atsikratyti savo žalingo įpročio. Mažiau nei 20% jų niekada anksčiau nebandė mesti rūkyti, tačiau 80% reguliariai bando kovoti su priklausomybe. Kaip mesti rūkyti savarankiškai, būtina kiekvienam rūkaliui, norinčiam pasukti sveikos gyvensenos keliu.

Kokios yra rūkymo priežastys

Kiekvienas žmogus turi savo rūkymo priežastis. Tačiau dauguma rūkyti pradeda jaunystėje tik norėdami prisijungti prie rūkančių bendraamžių grupės. Susidaro įspūdis, kad draugystė, supratingumas ir linksmybės atsiras užsidegus cigaretei. Bet kartu atsiranda tik priklausomybė nuo nikotino.

Priklausomas nuo tabako, suaugęs žmogus rūko dar vieną cigaretę dėl nuolatinio pojūčių stimuliavimo. Būsena, panaši į aukštą, atsiranda dėl dūmuose esančio nikotino. Jis raminamai veikia žmogaus nervų sistemą, ramina, ramina, kartais sukelia euforijos jausmą.

Kadangi organizmas ilgainiui pripranta prie nikotino veikimo, norima reguliariai užpildyti trūkstamus pojūčius, todėl rūkalius padidina per dieną surūkomų cigarečių skaičių. Bet ir tai nebeteikia tokio malonumo, nes laikinos euforijos fone kyla pirmosios sveikatos problemos (kosulys, dusulys, galvos svaigimas, silpnumas), kurios nelieka nepastebėtos.

Daugelis žmonių rūko dėl banalaus nuobodulio. Patekę į priklausomybę, jie negali jos atsikratyti, nežinodami, ką daryti su savimi. Taigi, žmogus laukia autobuso, laukia skambučio, tarp atliktų darbų, kalbėdamasis su draugu rūko cigaretę autobusų stotelėje, kad tik užsiimtų savimi.

Kai kurie nebando mesti rūkyti bijodami būti vieniši. Kai visi draugai ir pažįstami rūko, nenorite „išeiti" iš kompanijos ir tapti „juoda avimi", kitaip jie nesupras. Geriau išvengti kelio, nei susirgti plaučių vėžiu dėl įpročio remti įmonę.

Gali būti, kad kartais žmonės rūko tik todėl, kad jiems patinka dūmų kvapas ir cigarečių skonis. Bet čia kiekvienas turi pats nuspręsti, kas jam svarbiau: momentinis malonumas ar gyvenimas, nerizikuojant susirgti daugeliu ligų.

Kaip nusiteikti mesti rūkyti

Jūs turite suprasti, kad su cigaretėmis jūs nieko negaunate, o tik prarandate savo sveikatą, grožį, jaunystę. Normaliam gyvenimui cigarečių nereikia, jos suvalgo jus iš vidaus, atima jėgas. Atsisakę jų, nieko neprarasite.

Turėsite išmokti atsipalaiduoti savarankiškai, kad nereikėtų reguliariai stimuliuoti pojūčių tabako pagalba. Norėdami tai padaryti, susiraskite sau hobį, naują pomėgį. Pradėkite gyventi naują, sveiką ir turiningą gyvenimą.

Ar nenorite matyti, kaip auga jūsų vaikai, imkite anūkus ant rankų ir šokite jų vestuvėse? Su kiekviena rūkoma cigarete jūsų šansai tai įgyvendinti tampa vis mažesni.

Kaip pradėti mesti rūkyti

 1. Apsispręsk tai padaryti dabar. Nebėra pasiteisinimų: ne rytoj, ne nuo pirmadienio, ne nuo naujųjų metų, o dabar.
 2. Praneškite savo ketinimui savo šeimai ir draugams. Paprašykite jų palaikymo ir pagalbos. Bus puiku, jei kas nors kitas nuspręs mesti rūkyti su jumis, todėl palaikysite vienas kitą.
 3. Atsikratykite visų rūkymo atributų: peleninės, žiebtuvėlio, striukės, kurioje išėjote pertraukėlės dūmams, ar pagalvės, ant kurios atsisėdote balkone, įkvėpdami tabako dūmų. Visi šie dalykai nebepriklauso jūsų gyvenimui, įdėkite juos į šiukšliadėžę.
 4. Apskaičiuokite, kiek pinigų išleidžiate cigaretėms per mėnesį. Įdėkite šią sumą į voką ir paslėpkite. Pirmojo mėnesio pabaigoje nerūkant, gaukite šią piniginę ir nusipirkite sau dovaną, apdovanokite save už nueitą kelią. Tai darykite kiekvieną gyvenimo mėnesį be priklausomybės.

Pagrindiniai kovos su rūkymu būdai

Lengvas ir prieinamas būdas mesti rūkyti yra mesti rūkyti ir viskas. Tačiau kai kuriems žmonėms sunku savarankiškai susidoroti su priklausomybe, todėl jie randa papildomų būdų, kaip padėti įveikti tabako metimo pasekmes.

Norėdami mesti rūkyti tabako vartojimą, vartokite nikotino pleistrus, kad sumažintumėte abstinencijos simptomų poveikį. Juos naudojant nikotinas patenka į organizmą, tačiau plaučiai nėra veikiami neigiamo dūmų poveikio. Tiesa, širdies ir kraujagyslių sistema vis dar kenčia nuo nikotino poveikio. Todėl gipso klijavimas yra tik laikinas etapas, kol išnyks noras rūkyti.

Nikotino guma veikia taip pat. Jį reikia lėtai kramtyti burnoje, laikant seilę, ir tada nuryti. Jis turi nemalonų skonį ir kvapą, be to, virškinimo trakto sutrikimai yra dažni vartojant nikotino gumą.

Taip pat yra specialių inhaliatorių su nikotino kiekiu. Jei norite nuvilkti cigaretę, per inhaliatorių turite įkvėpti apie 80 kartų. Tokiu būdu kūnas gaus reikiamą gryno nikotino dozę.

Taip pat vartojami vaistai, tačiau jie apima antidepresantus, kurie pernelyg raminamai veikia nervų sistemą ir žmogaus psichiką, sukelia tam tikrą mieguistumą, mieguistumą ir apatiją.

Netradiciniai metodai apima: hipnozę, akupunktūrą, aromaterapiją, psichologinius pasiūlymus, automatinį mokymą, sąmokslus, liaudies gynimo priemones.

Kaip mesti rūkyti savarankiškai per 5 dienas

Šią techniką sukūrė amerikiečių terapeutai ir ji puikiai pasitvirtino visame pasaulyje.

Instrukcijos:

 1. Per kitas penkias dienas atsikelkite rytą pusvalandžiu anksčiau nei įprasta.
 2. Gerkite 500 ml išgryninto negazuoto vandens tuščiu skrandžiu.
 3. Tada praleiskite kelias minutes kvėpavimo pratimus: giliai, lėtai įkvėpkite ir staigiai trumpai įkvėpkite.
 4. Šiomis dienomis valgykite tik augalinį maistą. Pusryčiams gerkite šviežių sulčių ir vaisių. Pietums - daržovių sriubos ir salotos. Vakarienei troškiniai, salotos ir troškintos daržovės.
 5. Eik į darbą, daugiau judėk. Pasportuokite, net lengva mankšta jums dabar yra labai naudinga.
 6. Jau ketvirtą technikos dieną atsikratysite noro rūkyti, o penktą dieną įtvirtinkite rezultatą.
kaip mesti rūkyti savarankiškai

Liaudies gynimo priemonės kovojant su rūkymu

 • Jums reikės šaukšto valerijono, kiaulpienės ir katžolės. Maišykite kolekciją ir užpilkite stikline verdančio vandens. Reikalaukite gaminio po uždaru dangteliu, kol jis visiškai atvės. Tada jį nukoškite ir gerkite sultinį, kai atsiras noras rūkyti.
 • Jei turite netoleruotiną norą įkvėpti tabako, pasidarykite rozmarino ar vėžlio lapų ritinį. Šis metodas naudojamas Kinijoje.
 • Naudokite 250 g avižų žalumynų. Sumalkite jį maišytuve ir užpilkite 500 ml verdančio vandens. Reikalaukite sultinio valandą, atvėsinkite ir perkoškite. Jei norite, paimkite po 100 ml rūkymo, pridėdami šaukštelį medaus.
 • Šaukštą sodos ištirpinkite stiklinėje šilto vandens. Kai tik norite rūkyti, praskalaukite burną tirpalu - tai sukels nepatogumą nuo tabako.
 • Užvirkite šaukštą jonažolių į stiklinę verdančio vandens ir gerkite šią infuziją visą dieną kaip įprastą arbatą. Šioje žolėje yra medžiagų, kurios turi raminamąjį ir raminamąjį poveikį bei padeda stiprinti nervų sistemą.

Rūkymo metimo sąmokslai

Stebuklingi sąmokslai padeda susidoroti su priklausomybe tik tiems, kurie jais tiki ir yra tinkamai sureguliuoti juos skaityti. Pageidautina, kad artimas ir brangus žmogus perskaitytų sąmokslo tekstą.

 • Virš cigarečių pakelio perskaitykite: „(asmens, kuris turėtų mesti rūkyti, vardas ir pavardė) pradeda kalbėti nuo rūkymo. Jis nebesinuodys savęs, kitų ir oro. Nuo šiol jis (vardas) ras sau naują užsiėmimą ".
 • Vidurnaktį, kai namuose nėra nė vieno, atsistokite prieš veidrodį ir uždegite tris žvakes. 5 kartus pasakykite šiuos žodžius: „Dieve, pasigailėk manęs (vardo). Prašau sveikatos ir jėgų, kad atsikratytų priklausomybės. Išlaisvink mane nuo kančių, ir aš būsiu tavo vergas ".
 • Jei moteris nori pasikalbėti su savo vyru nuo rūkymo, ji turėtų atsistoti prie veidrodžio naktį, kai vyras miega, uždegti tris žvakes, sriegti adatą ir pasakyti: „Kažkur tolimoje jūroje yra maža sala, aš sėdžiu ant jo (mano vardas) - graži mergina ir siūlu bei adata padedu (vyro vardas) rūkyti. Jis atsikrato blogo įpročio, kuris griauna gyvenimą ".

Meskite rūkyti per 1 dieną

Nėra stebuklingo vaisto, kuris per vieną dieną atsikratytų jūsų priklausomybės nuo nikotino. Visa paslaptis slypi asmeniniame psichologiniame derinime ir pasiūlymuose. Jei norite mesti rūkyti, jums pasiseks. Pagalvokite apie tai, kad atsikratę priklausomybės tapsite sveikesni ir laimingesni, atrodysite jaunesni nei savo amžiaus. Štai keletas statistinių duomenų:

 • Rūkantis asmuo turi daug didesnę riziką susirgti gerklų, stemplės, skrandžio ir kitų organų vėžiu nei nerūkantis.
 • Rūkymas prisideda prie aterosklerozės ir koronarinės širdies ligos vystymosi.
 • Insultai ir širdies priepuoliai yra du kartus dažnesni tarp rūkalių nei tarp žmonių, neturinčių priklausomybės nuo nikotino.
 • Rūkantieji ilgainiui kenčia nuo sumažėjusio vaisingumo, impotencijos.
 • Per 20 minučių mesti rūkyti pulsas normalizuojasi, per dieną širdies priepuolio rizika žymiai sumažėja, o kvėpavimas bus atstatytas per dvi savaites. Jums bus lengviau įveikti didelius atstumus ir lipti laiptais. Praėjus 10 metų nuo metimo rūkyti, rizika susirgti plaučių vėžiu tampa tokia pati kaip ir nerūkantiems.

Kaip mesti rūkyti nėščia

Po žinios, kad netrukus tapsite mama, jūsų gyvenime nebėra vietos cigaretėms. Jei nesirūpinate savo sveikata, pagalvokite apie savo kūdikio ateitį. Nevartokite jokių cigarečių pakeičiančių vaistų. Sutelkite dėmesį į gyvenimą, kuris vystosi savyje.

Daug būkite gryname ore, atlikite lengvus fizinius pratimus, rodomus nėščioms moterims. Užsiregistruokite būsimų mamų klube, pradėkite su jomis bendrauti, pasakokite apie savo problemą. Ten rasite bendraminčių, kurie pasidalins su jumis patarimais ir gudrybėmis, kaip mesti rūkyti.

Venkite lankytis vietose, kur žmonės rūko. Be savarankiško rūkymo, atsisakykite ir antrinių rūkymų, kurie taip pat kenkia embriono sveikatai. Jei labai norite rūkyti, suvalgykite saujelę aviečių, tai laikinai neutralizuos potraukį nikotinui.

mesti rūkyti nėštumo metu

Kaip nepasveikti atsikratant priklausomybės nuo nikotino

Kai kurios moterys mano, kad mesti rūkyti padidės svoris. Jums bus geriau tik tada, jei pradėsite „griebtis" problemos. Pavyzdžiui, vietoj cigarečių užkandžiaukite pyragais ar valgykite saldainius.

Būtinai raskite sau naują gerą įprotį, kad rankos būtų užimtos. Moterys raginamos pradėti megzti, siuvinėti, tapyti. Vyrai turės laisvo laiko išspręsti namus: sutvarkyti čiaupus, spinteles, prikalti paveikslus ar lentynas.

Sujunkite sportą. Net žvalūs kasdieniniai pasivaikščiojimai neleis jums pagerėti, kai metate rūkyti. Darykite jogą, kad sumažintumėte svorį ir nuramintumėte nervus. Jogos dėka pradėsite gyventi harmonijoje su savimi ir su savo vidiniu pasauliu, jūsų netrauks cigaretės.

Kaip mesti rūkyti visam laikui

Ne visiems pavyksta vienu metu atsisakyti cigarečių. Ženkite mažais žingsneliais. Pradėkite nuo atsitiktinai surūkytų cigarečių skaičiaus sumažinimo (laukiant autobuso autobusų stotelėje, per televizijos reklaminę pertrauką ir pan. ). Tada nustokite rūkyti iškart po pabudimo ir prieš miegą.

Kiekvieną dieną judėkite teisinga linkme, sumažindami cigarečių kiekį. Džiaukitės kiekvienu pasiekimu, tada amžinai mesi rūkyti be problemų.