Ar galiu rūkyti prieš atlikdamas kraujo tyrimą?

Kai kuriose situacijose klausimas, ar galima rūkyti prieš dovanojant kraują, tampa aktualesnis nei bet kada ir reikalauja išsamiai apsvarstyti. Įvairioms diagnostinėms procedūroms ir tyrimams reikia laikytis taisyklių, kad gautumėte patikimiausią kūno būklės vaizdą. Tuo pačiu metu yra išsamus veiksnių, turinčių įtakos bandymų rezultatų tikslumui, sąrašas.

Pilnas kraujo tyrimas: tabako dūmų ir jų darinių poveikis žmogaus organizmui

Per savo gyvenimą kiekvienam iš mūsų ne kartą tenka atlikti įvairias diagnostines priemones, kurių tikslas yra nustatyti kūno būklę ir nustatyti anomalijas, kupinas įvairių ligų formavimosi ir vystymosi. Tuo pačiu metu tyrimų duomenų tikslumui įtakos turi didžiulis tiek vidinių, tiek išorinių savybių faktų kiekis. Šis faktas dažnai lemia tai, kad bandymo rezultatai yra iškraipyti ir neatspindi realaus tam tikros kūno sistemos būklės vaizdo. Geriausiu atveju dėl tokio rezultato reikės pakartotinai atlikti diagnostiką. Labiausiai neigiamas rezultatas bus klaidinga diagnozė ir neveiksminga terapinė intervencija. Remiantis tuo, taisyklių laikymasis yra privalomas ir yra testavimo patikimumo garantas.

Didžiausią poveikį limfos sudėčiai ir savybėms daro pagrindinis aktyvus tabako dūmų elementas, būtent nikotinas. Jo įtakoje gaminasi daugybė skirtingų hormonų, kurių tikslas - nuslopinti toksinį poveikį. Be to, iškart surūkius cigaretę, eritrocitų kiekis kraujyje smarkiai padidėja, o leukocitų lygis sumažėja. Dėl šio proceso padidėja ne tik kraujo klampumas, kuris neišvengiamai veikia indų vientisumą, bet ir keičiasi jo struktūra, ir tai negali turėti įtakos tyrimų atlikimui.

Todėl norint gauti patikimiausius duomenis apie savo kūno būklę, būtina laikytis procedūros, kuri atliekama prieš kraujo paėmimą.

Prieš dovanojant kraują, reikia laikytis šių rekomendacijų, kad būtų galima tiksliausiai parodyti žmogaus kūno būklę:

rūkyti nerekomenduojama prieš duodant kraujo analizei
  • medžiagos mėginiai tyrimams turėtų būti imami ryte;
  • paaukoti kraują tuščiu skrandžiu;
  • dieną prieš aukojant kraują, turite nustoti vartoti alkoholį;
  • dieną prieš bandymą reikia vengti fizinio aktyvumo, hormoninių vaistų vartojimo, sunkaus maisto vartojimo; galite rūkyti tik prieš 1–1, 5 val. prieš tyrimus.

Būtent padidėjęs hormonų lygis lemia didžiausius tyrimo rezultatų neatitikimus. Kiekvienas iš šių veiksnių gali tapti pačiu akstinu, dėl kurio iškraipomi bandymų duomenys. Kalbant apie rūkymo procedūrą, per pirmas 20–30 minučių po piktnaudžiavimo cigaretėmis nikotino koncentracija kraujyje yra maksimali, o tai neišvengiamai turi įtakos tyrimo rezultatams. Todėl po rūkymo turėtų praeiti mažiausiai 1 valanda, tai yra vienintelis būdas gauti daugiau ar mažiau tikslius testo rodiklius. Apskritai geriausias sprendimas būtų visiškas blogų įpročių atmetimas ir rekomendacijų laikymasis, nes šis metodas tiksliausiai parodo bendrą kūno būklę. Rūkymas ne veltui laikomas žalingu įpročiu. Šią būklę lemia neigiamas šios procedūros poveikis žmogaus organizmui. Be to, pats procesas sukelia didelę priklausomybę, jam būdinga fizinė priklausomybė nuo cigarečių. Dėl tabako dūmų ir jų darinių poveikio pasikeičia daugelio paveiktų organų audinių struktūra. Todėl sumažėja diagnostikos tyrimų, kuriais siekiama nustatyti kūno būseną, tikslumas, dėl kurio gali būti neteisingai diagnozuota ir paskirtas gydymas.