Kaip mesti rūkyti be kančių

Rūkymas pripažįstamas ne tik kaip žalingas įprotis, bet ir kaip priklausomybė, kuria pacientai gali kreiptis į narkologą. Oficialiai cigaretės nesukelia abstinencijos simptomų, tačiau vis tiek pastebimas nedidelis rūkančiųjų atsisakymas atsisakant blogo įpročio. Kaip mesti rūkyti savarankiškai namuose? Išsiaiškinkime.

Metęs rūkyti žmogų siekia nesuvaldomas noras vėl rūkyti. Tuo pačiu metu pasireiškia kai kurie somatiniai simptomai: galvos svaigimas, sumažėjusi koncentracija, silpnumas, dirglumas. Žinoma, realaus abstinencijos neatsiranda, kaip ir priklausomybės nuo narkotikų atveju, o tai reiškia, kad mesti rūkyti galite parodydami valią.

Liaudies gynimo priemonės ir receptai

Yra keletas būdų, kurie gali padėti žmogui atsikratyti priklausomybės nuo nikotino. Išvardijame visus galimus alternatyvius metodus, kuriuos praktikuoja rūkaliai.

 1. Kodavimas. Šis metodas veiksmingas gydant alkoholizmą ir priklausomybę nuo opiatų, tačiau visiškai neišsprendžia rūkymo problemos. Hipnoterapija iš dalies taikoma tada, kai specialistas narkomanui įskiepija priešiškumą cigaretėms. Tačiau praktikoje rūkantis kurį laiką nerūko po kodavimo vien todėl, kad nenori apsigalvoti. Bet anksčiau ar vėliau ateis gedimas.
 2. Maisto priklausomybė. Daugelis žmonių, metę rūkyti patys, meta maistą. Jie tiesiog pradeda valgyti priklausomybę: sumuštinius, riešutus, sėklas ir saldumynus. Žinoma, priemonė yra šiek tiek veiksminga, tačiau tai sukelia svorio problemų.
 3. Akupunktūra. Ši technika susideda iš tam tikrų centrų, biologiškai aktyvių taškų, atsakingų už rūkymą, sutapimo. Ji yra iš Rytų ir gali pasitarnauti kaip pagalbinis metodas. Nerekomenduojama jo naudoti kaip pagrindinio gydymo. Be to, ne visi rūkaliai kreipiasi dėl akupunktūros: ji yra brangi, neveiksminga ir dažnai nemaloni.
 4. Kaljanas rūko. Rytų kultūrose kaljanas yra kasdienio gyvenimo dalis, daugelis nemato jame jokios žalos. Mišinių gamintojų teigimu, į pagrindą įeina tik žolelės ir vaisių įdarai. Bet ar taip? Naujausi tyrimai rodo, kad tabako mišiniai taip pat yra į kaljaną, todėl apie saugumą kalbėti nereikia.
 5. E-Sigs. Jie yra tam tikro tipo inhaliatoriai. Kai žmogus rūko tokias cigaretes, jie įkvepia garus. Tačiau narkomanai turi problemų dėl elektroninių cigarečių naudojimo - jie tiesiog bando pakeisti vieną priklausomybę kita ir dažnai viršija rekomenduojamas dozes.
 6. Homeopatiniai vaistai. Jų naudingumas mokslo bendruomenėje vis dar kelia abejonių. Todėl vargu ar jie taps visaverčiu rūkymo vaistu.
 7. Sporto apkrovos. Daugelis metusių rūkyti žmonių pradeda ieškoti vietos, kur išlieti pyktį, agresiją ir energiją. Atkreipkite dėmesį, kad tai yra efektyviausias būdas, be to, leidžiantis išsaugoti sveikatą.
 8. Alleno Carro metodas. Galbūt visi yra susipažinę su amerikiečių rašytojo knygomis. Įdomu tai, kad daugelis, perskaitę jo kūrybą, tikrai metė rūkyti, todėl negalima paneigti metodo efektyvumo.

Be to, žinoma, naudojami įvairūs žolelių užpilai, „Tabex" ir kitos priemonės. Nepaisant to, primygtinai rekomenduojame prieš pradedant gydymą pirmiausia pasitarti su narkologu.

Kaip mesti rūkyti moteriai ir vyrui

Minėti metodai yra geri kaip pagalbinės priemonės, tačiau vis dėlto geriau sutelkti dėmesį į medicinos metodus. Mesti rūkyti vyrui ir moteriai pagal sunkumo laipsnį yra beveik vienodi: abiem atvejais atsiras lengvas abstinencijos sindromas.

Taigi, toliau pateikiami rekomenduojami būdai mesti rūkyti nepakenkiant jūsų sveikatai.

 1. Kreipkitės pagalbos į narkologą. Geriau atvykti pas gydytoją konsultuotis ir išsamiai papasakoti apie problemą. Specialistas atliks aiškinamąjį darbą, padės rasti tinkamus įrankius, nurodys, ką daryti. Atkreipkite dėmesį, kad vaistai gali padėti tik iš dalies - paciento noras yra nepaprastai svarbus.
 2. Naudokite nikotino pleistrus. Jie padeda gauti nedideles nikotino dozes, tačiau jie negali būti rūkymo pakaitalas. Svarbu suprasti, kad tinkai išsprendžia tik psichologinės priklausomybės laipsnio problemą, tačiau nepadės jos visiškai atsikratyti. Vėliau vis tiek turėsite atsikratyti noro klijuoti tinką.
 3. Naudokite rūkantį purškalą. Tai yra vienas iš naujausių įvykių. Purškiklyje yra kenksmingų medžiagų, tačiau jų yra daug mažiau nei cigaretėse. Purškalai veikia tuo pačiu principu kaip ir tinkai ir daugiausia sprendžia priklausomybės laipsnio problemą.
 4. Naudokite nikotino gumą. Juose taip pat yra tam tikras procentas nikotino, kuris yra žymiai mažesnis nei cigarečių. Kramtomoji guma nėra maloniausio skonio, todėl ji netinka kiekvienam narkomanui.
būdai mesti rūkyti

Kaip padėti mesti rūkantiems: patarimai ir gudrybės

Iškart pažymime, kad išorinė pagalba bus minimali. Svarbiausia yra paties žmogaus noras susidoroti su žalingu įpročiu. Giminėms ir draugams pageidautina:

 • nespauskite žmogaus, neprovokuokite konfliktų;
 • padėti sugalvoti įdomų hobį;
 • dažniau kalbėti, juokauti, diskutuoti apie įdomius dalykus;
 • suplanuokite įdomią kelionę.

Kitaip tariant, reikia stengtis padėti žmogui atitraukti dėmesį nuo noro rūkyti.

Kaip kūnas atsigauna po rūkymo?

Pokyčiai įvyksta iškart po atsisakymo. Jie yra tokie:

 1. Per valandą po paskutinės cigaretės surūkymo širdies ritmas išlygėja, slėgio lygis sumažėja ir pagerėja kraujotaka.
 2. Per 12 valandų išsiskiria anglies monoksidas, anglies dvideginio lygis normalizuojasi, audiniai pradeda geriau gauti deguonį.
 3. Per dieną po atsisakymo rizika gauti širdies smūgį jau sumažėja. Fizinė ištvermė gerėja.
 4. Kvapas ir skonis grįžta per 2 dienas.
 5. Per 3 dienas gali pasireikšti galvos skausmas, kuris rodo kūno atsistatymą po ilgalaikio nikotino poveikio.
 6. Po mėnesio plaučiai pradeda normaliai veikti, dusulys ir kosulys praeina. Fizinės ištvermės lygis taip pat didėja.
 7. Per 3 mėnesius deguonies apykaita audiniuose ir kūno ląstelėse palaipsniui gerėja.
 8. Po 9 mėnesių plaučiai beveik visiškai atkuriami.
 9. Praėjus vieneriems metams po atmetimo, koronarinės širdies ligos rizika labai sumažėja.
 10. Po 5 metų fiksuojamas kraujagyslių išsiplėtimas, kuris anksčiau buvo susiaurėjęs.

Kaip išvalyti plaučius nuo metančiųjų?

Būtina laikytis šių rekomendacijų:

 1. Valgykite daug daržovių. Tai yra agurkai, pupelės, baklažanai ir kt.
 2. Gerkite kuo daugiau vandens, o tai leidžia greitai atsikratyti nuodingų junginių.
 3. Gerkite pušies spygliais užpiltą arbatą. Tai turi teigiamą poveikį plaučiams.
 4. Valgykite dilgėlę, kurioje gausu geležies.
 5. Į savo dietą įtraukite kivi, kuriame gausu vitaminų.
 6. Kvėpuokite giliai, o tai prisideda prie stipresnio ląstelių aprūpinimo deguonimi.
plaučių valymo metodai

Šiuo atveju patartina į dietą įtraukti:

 • Brokoliai;
 • apelsinai;
 • citrinos;
 • spanguolės;
 • špinatai;
 • morkos;
 • imbieras;
 • granatos;
 • kopūstai.

Iš tikrųjų atsikratyti žalingo įpročio yra lengviau nei atrodo. Didelis noras rūkyti žmogų persekios tik pirmosiomis dienomis, paskui palaipsniui jis praeis. Sunkiomis dienomis būtina blaškytis, išmokti atsipalaidavimo praktikos ir būtinai pasitarti su specialistu.