Ar galima rūkyti pasninko metu ir kaip mesti prieš gavėnią?

Rūkymas pasninko metu neturėtų būti toks pat kaip gyvenime. Tačiau tai yra įprotis, kurį turi daugelis tikinčiųjų. Jie metė rūkyti trumpam, per šventą laikotarpį, tada vėl pradeda.

žvakės bažnyčioje ir rūkymas gavėnios metu

Kunigų nuomonė: ar galima rūkyti pasninko metu?

Šventoji keturiasdešimt diena yra laikas prieš Velykų atostogas dėl maisto vartojimo apribojimo, o jo išvaizda turi griežtą klasifikaciją. Be to, šiuo laikotarpiu būtina ypatingai stipriai laikytis Dievo įstatymų, nekreipiant dėmesio į nuodėmes. Rūkymas yra vienas iš jų.

Rūkymas yra nuodėmė, nes manoma, kad tabakas išniekina kūną, Šventosios Dvasios šventyklą. Jei rūkalius rodo blogą pavyzdį kitiems, tai apsunkina nuodėmės galią, nes vieną dieną tikintysis tampa atsakingas už tuos, kurie jį seka. Rūkymas tiesiog vergauja, todėl esate priklausomas nuo įpročio. Švaistomi pinigai padėtų tiems, kuriems jos reikia.

Dėmesio!Dvasininkai sako: „Rūkyti draudžiama ne tik gavėnios metu, bet ir visą gyvenimą".

Gerai žinomas faktas, kad šis įprotis yra destruktyvus. Nors daugelis žmonių tai daro ir toliau. Kartais žmonės nuoširdžiai nori mesti rūkyti, tačiau dešimtmečių „patirtis", šimtai surūkytų cigarečių pakelių niekam neleidžia atsikratyti priklausomybės. Rūko visi - tikintieji, krikščionys, musulmonai, ateistai. Tačiau šis šventas laikotarpis verčia žmogų rimtai susimąstyti, persvarstyti įpročius, gyvenimo principus. Pažymėtina, kad vieni rūkaliai su šiuo reiškiniu susieja amžinai, kiti - kai pasninkauja, kiti - labai kankinasi.

Kaip mesti rūkyti prieš gavėnią

Ne visi laikosi griežto pasninko, tačiau jei tikintysis apsisprendžia, jis turi iš anksto pasiruošti išbandymui.

Dėmesio!Išbandymas yra ne pats pasninkas, o įprotis rūkyti, kuris kartais sukelia refleksus.

Kai tikintysis yra pasirengęs pakeisti savo gyvenimą, jis turėtų apsiginkluoti keliais stačiatikių faktais.

Rūkymo išpažinimas kaip nuodėmė

Pasiduoti pagundai rūkyti reiškia išniekinti savo kūną - sielos šventyklą. Verta suvokti, kad tikintysis vargu ar norės kitiems parodyti nuodėmės pavyzdį. Turite suprasti, kad jo artimieji - mama, dukra, sūnus - vieną dieną paseks paskui jį. Be to, reikia pripažinti: rūkymas yra nedoras, tai nuodėmė prieš Visagalį, prieš save ir kitus. Sąmoningumas, išpažintis atves į gailestingumą, palaiminimą, tikintysis taps laisvas.

cigaretės ir rūkymas nevalgius

Rūkymą traktuoti kaip nuodėmę

Supratęs, kad rūkyti yra nuodėmė, tikintysis gali akimirksniu mesti rūkyti. Bet jūs turite tai padaryti pažodžiui vienu metu. Neįmanoma pateisinti „vienos cigaretės" per dieną, jei rūkalius anksčiau naudojo pakelį. Reikia mesti iš karto, kitaip pasidavimas pagundai prilygsta tai, kad blogis nugalėjo. Būtina kreiptis į sąžinę, valią.

Malda

Kai mesti rūkyti, reikia melstis. Prašyti didesnių galių pagalbos priimant tokį sunkų sprendimą. Melstis, net reikalauti, kad Dievas patvirtintų tokį žingsnį, nes jis žino, „iš ko" žmogus padarytas, kaip jam kartais sunku.

Įprotis

Rūkymas yra didelė priklausomybė, stiprus įprotis. Daugelį metų rūkalius vystosi refleksai ieškoti cigarečių kišenėse, įkvėpti. Visa tai reikia pakeisti, pakeisti. Vietoj cigarečių pakelio dėvėkite kramtomąją gumą, irisą.

Ritualas, kaip mesti rūkyti prieš gavėnią

Paskutinę Užgavėnių dieną surengiamas ypatingas ritualas, padėsiantis prarasti rūkymo įpročius visam gyvenimui. Švaraus pirmadienio, pirmosios gavėnios dienos, išvakarėse, prieš einant miegoti, ant naktinio staliuko reikia įdėti pakelį be cigarečių. Tada jie paima popieriaus lapą, kuriame ranka rašo: „Nuo šiol aš nerūkau". Jie uždėjo ant pakuotės. Galiausiai reikia pasiimti žiebtuvėlį, išleisti iš jo dujas arba pakeisti tuščia degtukų dėžute, uždėti ant lapo.

Ryte lakštą reikia sudeginti, o likusią dalį išmesti. Ritualas žada - ryte noras rūkyti praktiškai išdžius. Bent jau jis bus tolerantiškas, todėl gana lengva jam nepasiduoti.

Yra keletas konkrečių priežasčių, kodėl ritualas vadinamas galiojančiu:

  1. Jaunas mėnulis. Velykų šventė nėra susieta su konkrečia data. Ji švenčiama atsižvelgiant į mėnulio padėtį, būtent po pirmosios pilnaties pavasarį, atėjus lygiadieniui. Pasninkas prasideda likus 40 dienų iki Velykų, krintant ant jauno mėnulio, ir tai yra palankus laikotarpis atsikratyti žalingų įpročių.
  2. Tikėjimas. Vadinamasis krikščioniškasis egregoras padeda tikinčiajam pasninko laikotarpiu įveikti sunkumus, skatina apsivalymą - dvasinį, fizinį, - suteikia jėgų, energijos.
  3. Magija. Pati ritualo sudėtis, kai teiginys, kad tikintysis jau yra nerūkantis, iš visų pusių „spaudžiamas" tuščia pakuote, žiebtuvėliu (dėžute), turi ypatingą efektą.
nevalgyti nevalgius

Ką daryti, jei nepavyksta

Kai kurie tikintieji ir toliau su didele gėda laikosi šio įpročio, tačiau negali sau padėti. Paprastai pasninko metu jiems pavyksta mesti rūkyti, tačiau vėliau jie vėl įsitraukia, laikydami save silpnos valios. Tačiau tame nėra nieko gėdingo, tereikia susirasti bendraminčių, būti sąžiningiems su savimi, pasitikėti tikėjimu, o tai tikrai padės tokiu sunkiu klausimu.

Ar rūkalius turėtų pasninkauti

Žmonės, negalintys mesti rūkyti prieš pasninką, su dideliu noru randa jėgų nepasiduoti įpročiui šiuo laikotarpiu. Tačiau vėliau jie vėl pradeda rūkyti. Nors gavėnia gali būti didelis žingsnis visiems laikams nutraukti šį blogą įprotį.

Išvada

Gavėnios metu draudžiama rūkyti. Todėl reikia iš anksto atsisakyti įpročio, naudojant įvairius metodus. Pavyzdžiui, padeda motyvacija šeimos ir draugų pavidalu - dėl jų tikintysis yra pasirengęs mesti rūkyti. Į pagalbą ateina ir tikėjimas - eilė Biblijos posakių, padedančių tikinčiajam nustoti laikytis įpročio. Pagaliau yra būdas greitai mesti rūkyti - pereiti prie paprasto sąmokslo, kuriam palankus mėnulio ciklas, įtaigumas, tikėjimas.