Kaip mesti rūkyti patiems, jei nėra valios?

Atsisakymas cigarečių

Remiantis statistika, 70% rūkančiųjų norėtų visiems laikams greitai atsikratyti „blogo įpročio". Iš jų apie 80% jau bandė tai padaryti. Kai kurie sugebėjo mesti rūkyti patys. Bet kodėl ne visiems pavyksta atsisakyti priklausomybės nuo cigarečių? Pažvelkime į problemą nuo pat jos atsiradimo iki jos sprendimo, kad sužinotume, kas mums trukdo žengti sveikatos kelią ir kaip su ja susidoroti.

Ši pramonė kartu su alkoholinių gėrimų pramone yra viena iš pelningiausių pramonės šakų pasaulyje. Šiandien kodavimas pasitelkus specialistus yra labai reikalingas. Ir ne tik nuo rūkymo.

Kodėl sunku mesti rūkyti patiems?

Kiekvienas rūkalius turi savo priežastis, kodėl cigaretės tapo jo gyvenimo dalimi. Dauguma pradeda rūkyti paauglystėje, dažniausiai norėdami prisijungti prie naujos įmonės, tapti „savais". Paaugliai ir jaunimas tiki, kad cigaretė atneš linksmybių, draugystės, supratimo. Bet tai sukelia tik priklausomybę nuo nikotino.

Žmogus toliau perka cigaretes ir nemano, kad tai kenksminga. Kam? Juk tabako dūmai jau atlieka nervų sistemos stimuliatoriaus vaidmenį. Nikotinas veikia kaip raminamasis, ramina, atpalaiduoja. Bet „euforijos" būsena yra laikina ir tai visiškai nepadeda išspręsti nervinę įtampą sukėlusių problemų.

Yra žmonių, kurie rūko iš nuobodulio. Jie nežino, ką daryti su savimi, laukdami transporto priemonių autobusų stotelėje, kalbėdami su draugu. Užmušdami laiką cigaretei, jie žudosi nikotinu ir tabako dūmuose esančiais nuodais.

Po kurio laiko rūkančiajam pasireiškia būdingas kosulys ir širdies problemos. Tai skatina kai kuriuos galvoti apie būdą, kaip greitai mesti rūkyti patiems. Tačiau nikotinas jau tvirtai užėmė savo vietą jų gyvenime. Kūnas pamiršo, kaip apsieiti be jo, ir kiekvienai dienai reikia vis daugiau naujos dozės. Tai yra priklausomybė nuo nikotino.

Dūmų pertraukėlės per darbo dieną

Kaip visam laikui mesti rūkyti ir vėl negrįžti prie „blogo įpročio"?

Atrodytų, kad rūkalius pats supranta žalą, kurią jis daro savo sveikatai cigaretėmis, sąmoningai nusprendžia visam laikui atsisakyti „blogo įpročio" . . . Tačiau po kurio laiko jis vėl prie jo grįžta. Taigi ar realu mesti rūkyti pačiam? Taip, bet tik tuo atveju, jei pažvelgsite giliau į priklausomybės susidarymo mechanizmą.

Rūkymas yra ritualas, kai jūs papildote kavos puodelį cigarete, išeinate per darbo dieną pertraukdami dūmų, įkvėpdami dūmų po vakarienės. Todėl, norėdami mesti rūkyti patys, turite suvokti tokių ritualų buvimą ir jų atsikratyti.

Cigaretės taip pat naudojamos kaip priemonė nuo streso ir nerimo. Kaip mesti rūkyti savarankiškai, jei tabakas padeda susidoroti su sunkumais ir sunkumais? Tai iliuzija. Viskas, ką daro nikotinas, yra tai, kad priversti išleisti pinigus cigaretėms ir pakenkti sveikatai. „Blogas įprotis" neišspręs jūsų problemų darbe, nepadės gerinti santykių šeimoje. Tai neleis jums labiau pasitikėti savimi ir pasisekti.

Nuo ko pradėti? Kaip mesti rūkyti namuose? Pirmiausia supraskite, kad turite atskirti savo gyvenimą nuo problemų ir sunkumų nuo kitos galingos problemos - priklausomybės nuo nikotino, kuri žmogaus gyvenime sukelia papildomą stresą.

Kaip mesti rūkyti patys

Motyvacija mesti rūkyti cigaretes savarankiškai

Sąžiningai atsakykite į tris klausimus:

 • Ar norite rūkyti visą savo gyvenimą?
 • Kodėl norite mesti rūkyti patys?
 • Kas pasikeis tavo gyvenime, metus rūkyti?

Pirmieji du paprastai nėra problemiški. Žmogus supranta, kad rūkymas kenkia jo sveikatai, ir yra pasirengęs visam laikui atsisakyti cigarečių, kad pagerintų savo sveikatą ir pasikeistų į gera. Tačiau ne visi supranta, ko tikėtis, kai jis sugebėjo mesti rūkyti pats. Kuris paprastai nurodomas kaip pavyzdys:

 • kraujospūdis normalizuojasi po 30 minučių;
 • po 12 valandų ląstelės gaus normalią deguonies dalį;
 • per dieną širdies ir smegenų aprūpinimas deguonimi normalizuosis;
 • 4 dieną skonio ir kvapo ryškumas sugrįš;
 • po 5 dienų blogas kvapas išnyks;
 • po savaitės veidas įgis normalų, sveiką atspalvį;
 • per mėnesį galvos skausmas nutrūks, galvos svaigimas, kosulys ir dusulys išnyks;
 • po metų insulto rizika sumažės 2 kartus;
 • po 5 metų plaučių vėžio tikimybė sumažės 5 kartus.

Tačiau ne visa tai yra tiesa. Jau kitą dieną pajusite teigiamus pokyčius savo kūne! Tai supratę nustebsite, kaip lengva iš tikrųjų mesti rūkyti. Alleno Carro metodas tai įrodė - tūkstančiai žmonių kartą ir visiems laikams sprendė šią problemą.

Kaip vaikinas ar mergina gali mesti rūkyti namuose vartodami vaistus?

Farmakologiniai agentai yra paklausūs ir yra prieinami, nes žmonės ir toliau tikisi „stebuklingos tabletės". Štai vaistinės siūlo jums mesti rūkyti patys (ar patys):

 1. Tabletes. Jie pakeičia nikotiną, stimuliuodami tuos pačius receptorius smegenyse. Manoma, kad tai padeda mesti cigaretes. Bet iš tikrųjų pakeičiama tik nikotino „pristatymo į organizmą paslauga". Arba, kitaip tariant, jie sukuria „perdozavimo" efektą, kuris, be abejo, gali padėti nedėti cigarečių į burną.
 2. Kramtomoji guma. Turi nikotino ir veikia panašiai kaip tabletės, greitai perneša į organizmą psichostimuliuojančią medžiagą, išlaikant priklausomybę.
 3. Pleistras. Kaip sako gamintojai, tai padeda mesti rūkyti patiems, nes sumažėja surūkytų cigarečių skaičius. Pleistras taip pat turi nikotino.
 4. E-Sigs. Nikotinas patenka į organizmą įkvėpus. Tai tos pačios cigaretės, tik elektroninės. Išlieka priklausomybė nuo nikotino.
Alternatyva cigaretėms

Liaudiški metodai, kaip mesti rūkyti patiems

„Blogo įpročio" atmetimą gali paremti kai kurie liaudies gynimo būdai. Paprastai detoksikacijos veikla padeda mesti rūkyti savarankiškai, o tai išlaisvina kūną nuo susikaupusių toksinų ir toksinų. Šiuo tikslu galite pasiimti avižų, sorų, rugių nuovirą. Taip pat galite naudoti vaistinių žolelių nuovirą: gysločio, dilgėlės, kalio, ežiuolės, jonažolės.

Kai norėsite rūkyti, galite praskalauti burną sūriu vandeniu. Arba kramtykite įprastą kramtomąją gumą, čiulpkite ledinuką, valgykite saulėgrąžų sėklas.

Tiems, kurie yra pasiryžę amžinai mesti rūkyti patys, bus naudingi šie patarimai:

 • nebijokite spręsti problemų, kurios sukelia nerimą, nerimą. Kai žmogus meta rūkyti, jo kūnas atsigauna. Yra daugiau jėgų ir energijos, kurios leis išspręsti bet kokią problemą;
 • nieko nekeiskite vien todėl, kad metėte rūkyti. Keiskis dėl vienos priežasties - tu to nori;
 • nereikia apsiriboti kava ar alkoholiu, bendraujant su rūkančiais draugais;
 • nepamirškite, kad pirmosiomis dienomis nikotino badas pasijaus. Tai pasireiškia įprastu badu. Todėl, kad išvengtumėte rizikos, susijusios su svorio padidėjimu, neužkandžiaukite tarp valgių;
 • atminkite, kad metant rūkyti, nujunkomas ne tik kūnas, bet ir smegenys. Todėl nebijokite „beprotiškų" minčių. Tai yra normalus procesas, šios mintys netrukus išnyks.
Psichologinė priklausomybė nuo nikotino

Kaip kovoti su fizine ir psichologine priklausomybe?

Nuo kurios dienos mergina ar vaikinas meta rūkyti patys? Bet kada tai padarys, svarbiausia yra tvirtai apsispręsti. Pirmąsias dienas fizinė priklausomybė leis pasijausti, kai įprastomis gyvenimo akimirkomis mintys pasirodys užsidegusios cigaretę. Galbūt tai pasireikš šiek tiek įtampos, tam tikro diskomforto. Tačiau netrukus bet kokie simptomai sumažės. Bet su viena sąlyga: jei tuo pačiu įveiksite psichologinę priklausomybę nuo nikotino.

Kad vaikinas ar mergina mesti rūkyti patys, turite atsikratyti psichologinių priežasčių, dėl kurių atsirado šis „blogas įprotis". Supraskite, kad cigaretė yra visiškai nenaudinga, todėl nereikia atsisakyti įprastų ritualų, susijusių su cigaretėmis, ir nebandykite ieškoti nikotino pakaitalo. Alleno Carro knyga padeda susidoroti su rūkalių motyvais ir sunkumais, kurie laukia jų, bandant mesti rūkyti.

Dešimt patarimų, kaip lengvai mesti rūkyti

Dešimt patarimų, kaip mesti rūkyti lengvai ir visam laikui

 1. Cigarečių atsisakymą vertinkite kaip neįkainojamą dovaną sau. Jūs suteikiate sau sveikesnį ir ilgesnį gyvenimą.
 2. Nemanykite, kad mesti nikotiną yra didelis nuostolis. Jūs atsikratote žalingo ir nereikalingo nuo šiukšlių.
 3. Meskite rūkyti patys. Ne dėl žmonos / vyro ultimatumo, ne artimųjų prašymu, ne dėl kompanijos. Tai darote tik sau.
 4. Iš anksto pasiruoškite motyvuojančią medžiagą, kuri jums padės. Visada prisiminkite, kodėl rūkymas trukdė jūsų gyvenimui, kodėl tai trukdė. Ir kaskart, tai prisimindamas, džiaukis, kad dabar taip nėra.
 5. Neapsigaukite, kad tai ne pats geriausias laikas jūsų gyvenime mesti rūkyti. Visada bus sunkumų, visada bus problemų ir uždavinių, kuriuos reikia išspręsti. Cigaretės neišsprendžia gyvenimo problemų.
 6. Nebijokite priaugti svorio. Jei cigarečių nepakeisite maistu, bet išspręsite psichologines problemas, kurios paskatino rūkyti, per daug nepelnysite.
 7. Neapsiribokite bendraudami su rūkaliais, vaikščiokite, atsipalaiduokite. Ir stebi rūkančius žmones. Jie laimingi ne todėl, kad rūko, o todėl, kad ilsisi.
 8. Negalima praleisti valgio. Noras rūkyti gali slėpti įprastą alkį.
 9. Nepervarginkite savęs psichiškai ir fiziškai. Tai sukelia dirginimą ir poreikį stimuliuoti centrinę nervų sistemą, ir jūs esate įpratę tai daryti nikotino pagalba.

Norėdami pagreitinti organizmo valymą nuo nuodų, susikaupusių rūkant cigaretes, stenkitės gerti daugiau skysčių. Norėdami palengvinti burnos uždegimą, praskalaukite ją soda kepimo tirpalu. Ypatingas klimato režimas kambaryje padeda pagreitinti skreplių išsiskyrimą: oro temperatūra - iki 22 ° C, drėgmė - 50%.

Mergina ir berniukas, metę rūkyti

Kaip mesti rūkyti mergaitei ar vaikinui savarankiškai ir amžinai?

Ne visi gali iškart imti ir atsisakyti cigarečių. Bet tame nėra nieko blogo. Eikite link savo tikslo bent mažais žingsneliais. Ir tikrai ją pasieksite, skirtingai nei tie, kurie atsisakė po pirmųjų nesėkmingų bandymų mesti rūkyti patys.