Kuo pakeisti cigaretes metant rūkyti?

Mesti gyvenimą trumpinančio įpročio daug lengviau, jei yra alternatyva cigaretėms. Psichosomatinę priklausomybę, kuri atsiranda rūkančiam, sunku gydyti. Bet jei yra stipri motyvacija, aukštas tikslas, dėl kurio verta visam laikui atsisakyti tabako, tada kiekvienam, nusprendusiam eiti šiuo keliu iki galo, bus vertas pavojingo pomėgio pakaitalas.

diena mesti rūkyti

Yra žinoma, kad gamta nemėgsta tuštumos, todėl svarbu teisingai pasirinkti, nešvaistant energijos veltui, keičiant vieną priklausomybę kita. Tam padės specialisto, šeimos, draugų patarimai ir jūsų pačių patirtis.

Cigarečių pakaitalai

Tiesą sakant, su visa tabako pakaitalų įvairove, visus juos galima suskirstyti į dvi dalis: komercinę ir liaudies.

Pirmieji bando apgauti įprotį. Norą surūkyti cigaretę jie maskuoja ritualiniais veiksmais. Tai yra: manekeno cigaretės, kuriose nėra nikotino, garai, vaistai nuo nikotino, rožiniai ir galiausiai.

Antrieji yra pakaitalai. Jie neribotais kiekiais siūlo viską, ką myli metantys rūkyti, kaip kompensaciją už potraukį nikotinui.

Tai: pyragas, šokoladas, mėgstami marinuoti agurkai ir uogienės, sėklos, traškučiai, mėsainis ir daug daugiau. Maistas, žodžiu. Skanu, bet būtent tai atitraukia dėmesį nuo nakvišų alkaloido. Aišku, ir tie, ir kiti turi teisę egzistuoti, tačiau norint nepakeisti „susuk į muilą", reikia narkologo konsultacijos, sveikatos patikros, nuoširdaus pokalbio su psichologu. Ir tik tuomet pasirinkus pačią alternatyvą, kuri suteiks komfortą, psichologinę ramybę, padės amžinai likti abejingiems tabako skoniui ir kvapui.

Ledinukai ir kramtomoji guma

Jei atsisveikinimo su cigarete procesas paliekamas atsitiktinumui, pacientai pirmiausia prisimena, kad egzistuoja pastilės nuo rūkymo ir kramtomoji guma. Spontaniškas sprendimas yra spontaniškas pasirinkimas. Galutinis rezultatas yra nulis. Viskas atrodo gana nekaltai, o logika geležinė: noriu parūkyti, vietoj tabako gaminio – karamelės. Atrodo, paprasčiau. Bet taip nėra.

Iš tiesų, saldainių čiulpimas padeda. Jie veikia burnos gleivinės nervinius receptorius ir juos apgauna, pakeisdami piridino nuodus.

Ypač veiksmingos yra pipirmėčių dražė. Jie nekaloringi, nesukelia priklausomybės, gaivina burnos kvapą ir padeda įveikti norą įkvėpti. Tačiau vis dėlto paaiškėja, kad per dieną jų suvalgoma tiek daug, kad dėl angliavandenių apykaitos sutrikimo kyla tranzitinės hiperglikemijos ar greito svorio padidėjimo pavojus. Todėl aistra ledinukams greitai praeina. Tikslas lieka nepasiektas.

Ta pati istorija su kramtomoji guma. Galite kramtyti jį nuolat ir jau dėl to atitraukite dėmesį nuo noro rūkyti. Jei tai dar ir antitabakas, tai grynai mechaninis poveikis patrigubinamas gydomuoju. Tačiau čia taip pat yra spąstų.

Kramtymas padidina skrandžio sulčių sekreciją. Jis, neradęs maisto, pradeda virškinti savo gleivinę. Taip išsivysto gastritas, o vėliau – opa.

Taip, ir tada pati kramtomoji guma neišgydo priklausomybės, o tik palengvina abstinenciją. Kaip žmonės sako: „Žaidimas nevertas žvakės".

Vapes ir cigaretės be nikotino

Elegantiška programėlė – elektroninė cigaretė – išgarsėjo kaip puikus natūralių tabako gaminių pakaitalas. Esmė ta, kad šis prietaisas puikiai susidoroja su emociniu nikotino priklausomybės komponentu. Išoriškai - 100% paprastos cigaretės, bet vietoj dūmų - garai. Vape daugeliu atvejų yra nikotino. To neužtenka, bet pavojingų savybių jis nekeičia. Tai yra nuodai. Ir patenka į plaučius.

Naktivių alkaloidas destabilizuoja kraujagyslių sistemą, medžiagų apykaitos procesus, integruojasi į lipidų apykaitą, provokuodamas aterosklerozę, sukelia aritmiją, didina cukraus kiekį kraujyje, tampa ŪMI ir insulto sukėlėju.

Gamintojai atsižvelgė į šį faktą ir dabar gamina elektroninius prietaisus be piridino nuodų. Tačiau juose vis dar yra glicerino ir propilenglikolio.

Glicerinas yra natūralus drėkiklis. Jis nekelia pavojaus plaučiams, išskyrus individualią alerginę reakciją į jį. Blogiausia gali būti Kvinkės edemos išsivystymas, gerklų patinimas.

Minimalios alergijos apraiškos laikomos obsesiniu kosuliu ir uždegimine viršutinių kvėpavimo takų gleivinės reakcija.

Su propilenglikoliu situacija dar sudėtingesnė. Elektroninėse cigaretėse jis naudojamas kaip kvapiųjų medžiagų tirpiklis, taip pat chemijos pramonėje.

Tačiau tuo pat metu neatsižvelgiama į neigiamą jo poveikį centrinei nervų sistemai. Šis nikotino pakaitalas yra pavojingesnis neuronams nei pats piridino nuodas. Jis pažeidžia ląstelių organoidus, sutrikdo jų veiklą, pažeidžia ląstelių membranas, sukelia mirtį.

Be to, propilenglikolis taip pat yra toksiškas inkstams. Tai laikoma vienu iš CKD sukeliančių veiksnių. Todėl mesti rūkyti su garais yra labai prieštaringas metodas. Jei toks pakeitimas pratęsiamas ilgam, sveikatos bėdų išvengti nepavyks.

Manekeno cigaretės

Didžiausias pliusas – jose nėra nikotino ir visiškai imituoja įprastas cigaretes. Tai labai padeda pradžioje. Bet jei ilgą laiką vieną tabako gaminį pakeisite kitu, prasidės problemos. Jie rūko, nes juose dega popierius ir užpildas, o dūmų debesyse yra kancerogenų, kurie prasiskverbia į kraują ir plaučius:

 • Metanas – lengvasis angliavandenilis, kuris, priešingai nei mano gyventojai, neigiamai veikia centrinę nervų sistemą.
 • Acetonas yra tirpiklis, pasižymintis narkotinėmis savybėmis. Sąmonės netekimui pakanka 60 ml.
 • Butanas yra alkanų klasės angliavandenilis, sukeliantis bronchopulmoninės sistemos disfunkciją.
 • Toksiškos dervos – net ir įprastų rūkančių cigarečių sudėtyje jos daro nepataisomą žalą bronchams ir plaučiams, veikdamos gleivinės ląsteles, jas sunaikindamos, sukeldamos uždegimo ir intoksikacijos simptomus.
 • Amoniakas yra galutinis azoto apykaitos produktas organizme. Kepenys neutralizuoja vandenilio nitritą, paverčiant jį mažiau toksišku karbamidu. Tačiau net ir pasirinkus šią parinktį, organizme esantis amoniakas pasižymi toksiško kancerogeno savybėmis. Dozė yra svarbi.
 • Metanolis yra nuodingas medienos alkoholis, kurio veikimas sukelia negrįžtamus pokyčius visuose organuose ir audiniuose.
 • Anglies monoksidas yra vienas toksiškiausių junginių (CO), apsinuodijimas juo yra mirtinas.
 • Benzopirenas – turi kumuliacinių gebėjimų, kaupiasi ląstelėse, integruojasi į DNR ir tampa genų mutacijų trigeriu.
 • Vandenilio sulfidas yra dujos, kurios įrodė gebėjimą desensibilizuoti uoslės nervą, todėl prarandamas ore esančių nuodingų garų suvokimas. Dėl to intoksikacija atsiranda staiga. Žmonėms mirtina šios medžiagos dozė yra minimali ir siekia tik 0, 1 proc. Jau tokia koncentracija gali sukelti mirtį per 10 minučių.
 • Ciano rūgštis kartu su jos dariniais – cianidais – yra greičiausiai žmonijai žinoma nuodinga medžiaga. Su jo pagalba šimtmečius buvo vykdoma mirties bausmė karaliams ir mėlynojo kraujo asmenims. Ir šiandien tai yra patikimiausias savižudybės ar žmogžudystės nuodas.
 • Radis yra retųjų žemių metalas, turintis įtakos hematopoezės funkcijai.
 • Polonis yra radioaktyvus elementas, kuris yra pagrindinis įprastų cigarečių „tylusis žudikas".
 • Cezis yra radionuklidas, naikinantis žmogaus genetinį kodą.
 • Švinas – sunkusis metalas, besikaupiantis inkstų, blužnies kauluose, pasiekus tam tikrą koncentraciją kraujyje sukelia stiprų apsinuodijimą.

Su tokia cigarečių apvalkalo sudėtimi net sveikiausias užpildas negali atlaikyti neigiamo jo poveikio.

Dažniausiai žolės naudojamos kaip rūkymo mišinys:

 • Čiobreliai (čiobreliai) yra raminamieji, atsikosėjimą skatinantys ir bronchus plečiantys vaistai.
 • Šalavijas – malšina stresą, atkuria kepenų ląsteles, priešuždegiminė priemonė nuo plaučių sistemos ligų.
 • Raudonėlis (raudonėlis) – normalizuoja medžiagų apykaitos procesus, turi raminamąjį poveikį.
 • Šafranas – naudojamas kaip raminanti žolė, kuri teigiamai veikia kepenų ir inkstų veiklą. Didelėmis dozėmis jis yra toksiškas.
 • Cinamonas - sukelia nepasitenkinimą tabako dūmais. Įprasta jį kramtyti, tačiau tai kupina gleivinės nudegimų, todėl kaip cigarečių užpildo dalis yra tinkamesnė ir saugesnė.
 • Kalendra – teigiamai veikia virškinimo sistemą, šalina blogą burnos kvapą.

Manoma, kad šių žolelių kompleksas padeda sumažinti potraukį tabakui, padeda įveikti psichologinį atsiribojimą, išplauna iš organizmo nikotino toksinus. Taigi trumpuoju laikotarpiu manekeno cigaretės gali būti naudinga pagalba mesti rūkyti.

Liaudies receptai

Gydytojai siūlo gaminti cigarečių imitacijas iš ženšenio, šaltalankio, rozmarino. Atsižvelgdami į neigiamą popieriaus degimo poveikį, jie mano, kad kilus norui parūkyti tikslingiausia kramtyti kalmo šaknį, imbierą, paukščių vyšnių šakeles. Tačiau pagrindinė pagalbos sunkiems rūkaliams priemonė yra nuovirai.

Pavyzdžiui, jonažolių antpilas malšina nervinę įtampą, gerina nuotaiką.

Avižos, rugiai, miežiai taip pat naudingi abstinencijai. Tačiau prieš vartojant juos visada reikia pasikonsultuoti su tradicinės medicinos specialistu. Taip yra dėl būtinybės įvertinti paciento sveikatos būklę.

Pats maloniausias, geriamas kaip arbata – mėtų lapelių, serbentų, raudonėlio antpilas santykiu 2: 1: 2. Jie taip pat gali tiesiog išsiskalauti burną.

Taip pat yra egzotiškų cigarečių užpildų: paukščių plunksnų pelenų, nagų, vėžio letena. Bet visa tai skirta grynai įspūdingiems ir įtaigiems pacientams, kuriems tokia „magija" veikia nepriekaištingai. Bet kokiu atveju patikimų duomenų apie tokios terapijos rezultatus nėra.

Maisto pakaitalai

Įvairios tradicinės medicinos priemonės yra maisto kompensatoriai priklausomybei nuo nikotino. Jie atitraukia dėmesį nuo tabako, dirgindami burnos gleivinės receptorius grynai mechaniškai (kramtydami, čiulpdami) ir skonio savybėmis. Esmė paprasta: jei nori parūkyti, įsidėk į burną tai, kas tau patinka. Padeda. Tačiau minusas yra tas, kad jie ne visada yra po ranka, galite greitai priaugti svorio, prasideda apetito problemos.

Kad taip nenutiktų, reikia sportuoti ir koreguoti mitybą. Lengvas maistas turėtų pakeisti sunkų, sunkiai virškinamą maistą.

kiti metodai

Sunkiausias dalykas atsiskyrimo nuo tabako gaminių procese yra pakeisti aplinką, įpročius, veiksmus, kurie lydi rūkymą. Jei rūkote daug metų, tai savaime suprantama, kad diena prasideda ir baigiasi cigarete, kaip ir maistas, pokalbis su draugu, šventinė vaišė.

Šį ritualą galima kardinaliai pakeisti tik sveikos gyvensenos pagalba, užpildant tas akimirkas, kai žmogus rūkė, kitais dalykais. Galima ir būtina:

 • Ateik į sporto salę ir palik ten visą „papildomą" energiją, kad net neprisimintum apie cigaretes. Beje, fizinis aktyvumas iš karto nustatys diagnozę, parodys tą silpnąją kūno vietą, į kurią reikėtų atkreipti dėmesį: kvėpavimo ar kraujagyslių sistemas, širdį.
 • Užimti rankas su rožiniu ar suktuku, bet koks kitas žaislas, kuris atitrauks jus nuo minčių apie piridino nuodus, neleis jums pradėti ieškoti tabako gaminių lytėjimo lygmenyje.
 • Pradėkite daug vaikščioti, vaikščiojant aktyviai dirbs plaučiai ir širdis, lavinsite jų ištvermę, prisotinsite kraują deguonimi. Norėjau parūkyti – iš karto į gryną orą.
 • Lažinkitės su savimi: naudokite cigaretę – atlikite 10 atsispaudimų, kad ir kur būtumėte. Taigi raumenys susipumpuos, o rūkyti nesinorės, nes negalima daryti atsispaudimų nei gatvėje, nei automobilyje. Be to, apgaudinėti save yra kažkaip visiškai neetiška.
 • Raskite hobį, kuriame viskas daroma rankomis: modeliavimas, mezgimas, maisto gaminimas.
 • Venkite vietų, kur renkasi rūkaliai: patalpų salių, balkonų ar įėjimų į namus.
 • Ribokite alkoholį arba visiškai jo atsisakykite.
 • Sumažinti stresą.

fiziologija

Rūkymas suteikia organizmui įpročius ir refleksus fiziologijos lygmenyje, kuriuos sunku sunaikinti. Norėdami su jais susidoroti, turite nuosekliai:

 • Nepirkite daugiau nei pakelio cigarečių per dieną, kiekvieną kartą keisdami gamintoją.
 • Pašalinkite visus rūkymo atributus, kad, jei norite rūkyti, jų reikėtų ieškoti visame bute.
 • Niekada neimkite cigarečių į burną į draugiją, dažniau įmeskite į peleninę rūkant.
 • Kasdien didinkite nerūkytų tabako gaminių kiekį.
 • Nevilkite ir nepasiduokite pirmam potraukiui, laikykitės laikino pusvalandžio atstumo.

Atlygis už metimą rūkyti – aktyvus, sveikas ilgaamžiškumas.

Ar verta vieną priklausomybę keisti kita?

Įprotis – tai pasikartojantis veiksmas be pastangų. Jei rūkymas bus pakeistas kitu tokio paties pobūdžio ritualu, iš to nebus jokios prasmės.

Taigi, turėtumėte paįvairinti nikotino pakaitalus:

 • Pakeiskite savo dienos režimą: kelkitės anksčiau, daugiau vaikščiokite prieš miegą, eikite miegoti nustatytu laiku, būtinai pakankamai išsimiegokite (mažiausiai 8 valandas miegoti).
 • Naudokite vaistinės antinikotino pagalbininkus.
 • Užsiimk kūno kultūra, sportu.
 • Į savo racioną įtraukite nikotino turtingą maistą: baklažanus, pupeles, žalius pomidorus, morkas, žiedinius kopūstus. Į racioną įtraukite jūros gėrybes, kepenis. Gerkite kuo daugiau sulčių, ypač šviežiai spaustų. Nepamirškite brokolių, bananų, spanguolių, pieno produktų.
 • Išbraukite iš meniu: kavą, viską, kas aštru ir sūru, alkoholį.
 • Atkreipkite dėmesį į gėrimo režimą. Ryte cigaretę gali pakeisti stiklinė mineralinio vandens.
 • Atkreipkite dėmesį į vandens procedūras: kontrastinį dušą, šiltą vonią su jūros druska.
 • Šiandien populiarūs vaizdinius troškimus demonstruojantys žurnalų iškarpų ar piešinių koliažai. Reikia pasigaminti ir pažiūrėti kiekvieną kartą, kai pagalvoji apie tabaką.
 • Tinkamai organizuoti savo laisvalaikį.

Narkologė rekomenduoja: apie vartojimo sąlygas ir naudingas smulkmenas

Egzistuoja paprasti savikontrolės būdai, kaip išvengti nereikalingų nikotino pakaitalų. Tai ypač svarbu pirmosiomis dienomis atsisakius cigarečių. Turite klausytis savo kūno ir suprasti, kas jam yra geriausia.

Pavyzdžiui, negerkite kavos iš karto pirmą dieną, pakeiskite ją dideliu kiekiu vandens ir pažiūrėkite į signalus, sklindančius iš vidaus. Dažniausiai taip sustabdomas stresas. Taigi vanduo yra tavo draugas. Ją reikia priimti į naują gyvenimą.

Imkitės atsakomybės ir vėl įsiklausykite į save. Kūnas susidoroja su siūlomu krūviu, tad viskas gerai. Jei ne, reikia kreiptis į gydytoją.

Ir su maistu. Yra daug tabako pakaitalų. Juos reikėtų įvesti po vieną ir stebėti vidinę reakciją. Kažkas su ligoniu tęsis per gyvenimą, kažkas bus pašalinta. Ir taip su viskuo, kas bus planuojama kaip tabako pakaitalas. Savikontrolės efektyvumas pranoksta visus lūkesčius.