Kaip teisingai mesti rūkyti: staiga arba palaipsniui

Suprasdami žalą sveikatai - sau ir aplinkiniams, cigarečių mėgėjai galvoja apie visiškai mesti rūkyti. Tiek staigus atsisakymas, tiek laipsniškas atsisakymas gali būti veiksmingi.

metimas rūkyti

„Lėtas kelias"

Tai reiškia, kad kasdien rūkoma vis mažiau cigarečių, kol jų skaičius pasieks nulį. Šis metodas sumažina abstinencijos simptomų - „abstinencijos sindromo", kuriam gresia pavojingi simptomai, tikimybę.

Jei žmogus daug rūko ir staigiai meta rūkyti, gali pasireikšti prakaitavimas, šaltkrėtis, nevirškinimas, vėmimas, galvos skausmas ir raumenų skausmas. Kai kuriais atvejais pasitraukimas sukelia komą, ir tai jau kelia grėsmę gyvybei.

Tačiau laipsniškas mažinimas taip pat neapsaugo šimtu procentų abstinencijos simptomų. Nutraukimo simptomai gali trukti ilgiau, nors jie bus ne tokie ryškūs.

Todėl, prieš mesti rūkyti „lėtai", turite sudaryti planą. Pageidautina kartu su gydytoju. Joje tiksliai nurodoma, kaip bus sumažintas cigarečių skaičius, kurią dieną bus visiškai atsisakyta. Į tvarkaraštį būtina įrašyti pagalbinius metodus: specialius nikotino pleistrus, kramtomąją gumą - kam kas labiau patinka.

Iš anksto turėtumėte pagalvoti apie dietą: ką daryti su augančiu apetitu. Turėtų būti parengtas planas, jei tikrai norėtumėte rūkyti arba jei jūsų draugai jums pasiūlys cigaretę. Ką daryti, jei susiklosto stresinė situacija? Cigarečių sustabdymas yra svarbi strategijos dalis.

Ekspertai pateikia dar keletą patarimų tiems, kurie meta palaipsniui:

  • užuot pradėję dieną rūkymu, laukite pirmosios dūmų pertraukos darbe - ir pradėkite skaičiuoti;
  • jei rūkote automobilyje, po ranka turėkite tik vieną cigaretę;
  • kai ateis X diena - išleisk ją be cigarečių, neperkelk „rytojui", kitaip visas planas atiteks išmaniesiems;
  • jei vis tiek suklumpi ir rūkai daugiau - nenusimink, toliau laikykis plano ir grįžk teisingu keliu.
kūnas lengviau toleruoja lėtesnį metimą rūkyti

„Greitas kelias"

Tai reiškia, kad reikia nedelsiant mesti rūkyti ir nepasiekti „paskutinės" cigaretės. Metodo privalumas yra tas, kad laikas sutrumpėja, o nutraukimo simptomai neprailgsta.

Tačiau yra ir didžiulis trūkumas: „abstinencijos sindromas" gali būti toks stiprus, kad žmogus patirs milžiniškas fizines kančias. Kaip minėta aukščiau, iki komos. Ir jie gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių.

Tačiau tie, kurie nusprendžia mesti dramatiškai, „gelbėja" save nuo susilaikymo nikotino pleistrais ir receptiniais vaistais. Tai yra, be specialistų tokių sprendimų geriau nepriimti.

Bet jei viskas bus gerai, vargu ar norėsite grįžti prie rūkymo ir vėl skausmingai mesti.

Patarimai „trumpų nuorodų" mėgėjams:

  • dieną prieš visišką staigų cigarečių atsisakymą išmeskite iš namų viską, kas primena priklausomybę nuo nikotino, iki gražių peleninių ir kolekcinių žiebtuvėlių;
  • neslėpkite pakuotės spintoje „kiekvienam atvejui";
  • skalbkite drabužius, užuolaidas, valykite baldus, nuvežkite automobilį į cheminį valymą, kad neliktų net cigarečių kvapo.
  • jei vartojate specialius vaistus pagal gydytojo rekomendaciją, įsigykite juos iš anksto, kad nereikėtų skubiai ieškoti potraukio.
žmogui sunkiau iškęsti staigų rūkymo nutraukimą

Taigi kuris metodas yra geresnis?

2017 m. Atliktas tyrimas parodė, kad rūkantiems, nusprendusiems mesti rūkyti, sėkmingiau sekėsi. Jų rodiklis yra 22%. Tiems, kurie kasdien surūkė vis mažiau cigarečių, pasisekė tik 15, 5%. Abi grupės naudojo nikotino pleistrus ir jas stebėjo gydytojai.

Tyrėjai pabrėžia, kad nėra taip svarbu, kokį metodą žmogus pasirenka, svarbiausia yra jo noras, ryžtas ir pasirengimas amžinai mesti rūkyti.