Kaip lengvai ir lengvai mesti rūkyti

Cigarečių atsisakymas

Anksčiau ar vėliau beveik bet kuris rūkalius daro išvadą, kad laikas mesti šį verslą.

Priežastys gali būti labai įvairios: darbe prasidėjo represijos, net žiemą reikia bėgti rūkyti lauke; sveikata pradėjo vaidinti išdaigas - įtartinai užsitęsė rytinio kosulio priepuoliai; išvaizda palieka daug norimų rezultatų - oda nudžiūsta, pirštai pagelsta, kvapas nuo plaukų ir burnos toks bjaurus . . . Yra daug variantų, ir kiekvienas turi savo.

Tačiau ne visiems pavyksta praktiškai įgyvendinti bendrą idėją, ir ne iš karto, priklausomybė nuo nikotino nepraeina lengvai. Tuo pačiu metu gydytojai vieningai teigia, kad didžioji dauguma rūkalių sugeba mesti patys, kad fizinė priklausomybė nuo nikotino yra daug kartų mažesnė nei nuo alkoholio ar narkotikų. Tai yra pirmasis sunkumas.

O antrasis sunkumas slypi tame, kad metodai ir priemonės, kurie kartą ir visiems laikams žada atsikratyti priklausomybės nuo tabako, yra užlieta jūra, ir net narkomanijos mokomas žmogus negali iškart joje orientuotis. Pasirinkimas toks, kad akys bėga, galvoje prasideda ašaros, o rankos iš pakelio automatiškai ištraukia kitą cigaretę.

Pabandykime išsiaiškinti, kaip lengvai mesti rūkyti?

Trys šaltiniai ir trys komponentai

Visą priklausomybės nuo tabako atsikratymo būdų masę galima suskirstyti į tris plačias kategorijas.

Pirmoji grupėmetodai, pagrįsti terapiniu pasiūlymu plačiąja šio žodžio prasme.

Antroji grupė- susijęs su refleksologija (akupunktūra, elektropunktūra, moksibustija, akupresūra ir kt. ).

INtrečioji grupėapima įvairius vaistus, tiek nikotino pakaitalus, tiek įvairius kitus, leidžiančius organizmui lengviau ir greičiau įveikti nikotino vartojimo nutraukimo sindromą.

Dažniausiai specialistai kuria savo, autorių metodikas, sujungtus iš visų trijų grupių metodų. Be to, savo amato meistrai sukuria „kokteilį" kiekvienam konkrečiam pacientui.

Vienintelis dalykas, dėl kurio sutinka dauguma gydytojų, yra tai, kad reikia iškart mesti rūkyti. Praėjus vos 30 minučių po paskutinio pūtimo, nikotino koncentracija kraujyje sumažėja, o jei ištversite šią akimirką, fizinis kitos „dozės" poreikis praeis vos per tris dienas.

Kiekvienam savo

Tačiau jei viskas būtų taip paprasta, aplink mus būtų nereikšmingi rūkaliai. Tai reiškia, kad viskas nėra taip paprasta. Iš tiesų priklausomybė nuo cigarečių yra labai, labai individuali. Pabandykime išsiaiškinti, kas ir dėl kokių priežasčių rūko, ir kaip elgtis, kad atsikratytume šio įpročio.

Nervingas

Šis žmogus rūko norėdamas nusiraminti, surinkti mintis, susitraukti save. Naktį dažnai rūko lovoje. Dažniausiai jam būdingos sprogstamos ar tiesiog intensyvios emocijos, kurių dauguma yra neigiamos. Choleriškas, melancholiškas ar klaikus abiejų mišinys. Kartu tai gali būti nepaprastas, kūrybingas žmogus.

Ką daryti?Čia jums tikrai reikia gydytojo ir labai individualaus „kokteilio", kurį turite kruopščiai pasirinkti, patikrindami visus ingredientus. Gali būti, kad reikės medicininės korekcijos - bent jau raminamųjų. Ir, žinoma, turėsime atsisakyti alkoholio, nes mūsų organizme cigaretės ir alkoholis yra susiję, taip sakant, genetiniu lygmeniu, ir šio tipo asmenybei gali tapti taurė vyno ar degtinės šūvis. tas „paleidiklis", kuris paleidžia įprastą ir visiškai automatinę veiksmų programą (cigarečių - žiebtuvėlis - pūtimas). Žmogus iš pradžių gali net nepastebėti, kad vėl rūko.

Pragmatikas

Cigaretė jam tėra atsipalaidavimo forma. Jis mėgaujasi procesu, dažnai rūko cigarus, cigarillas ar pypkes, kurios tvirtai pritvirtintos prie atvaizdo - prisimink Churchillį ar jo tautietį Sherlocką Holmesą. Pragmatikui svarbus ritualinis komponentas - tarkim, popietės kava ir cigaretės arba cigaras ir konjakas. Dažniausiai tai yra sangvinikas, valingas ir ryžtingas žmogus, apdovanotas tam tikra galia: verslininkas ar politikas.

Ką daryti?Gydytojai čia neturi ką veikti. Tokiems žmonėms jie dažnai yra vienintelis autoritetas, kitų, įskaitant gydytojus, nuomonė jiems neturi lemiamo vaidmens. Šiuo atveju neveiks nei hipnozė, nei adatos, nei psichoterapija, nes žmogus įpratęs tikėti tik savimi. Ir jis galės mesti rūkyti tik tuo atveju, jei pats priims tokį sprendimą. Pavyzdžiui, hobis, turintis didelį fizinį krūvį (kalnų dviratis, alpinizmas, plaustymas kalnų upėmis ir kt. ), Gali jį pastūmėti į tokį žingsnį.

Priklausomas

Rūkydamas jis nesulaukia didelio malonumo. Narkomanui tai yra bendravimo būdas. Jis ima rūkyti kompanijoje ir labai ankstyvame amžiuje. Darbe jis nepraleidžia nė vienos dūmo pertraukėlės ir ne todėl, kad nori rūkyti, o todėl, kad tai būtina.

Ką daryti?Toks žmogus savarankiškai niekada neatsisakys cigarečių. Reikės labai ilgo psichoterapijos ir psichologinės reabilitacijos kurso (procesas gali užtrukti porą metų). Tai puikiai tinka hipnozei, reaguoja į visas „siaubo istorijas" apie rūkymą, idealią tikslinę auditoriją kovai su tabaku (socialinei) reklamai.

Įsimylėjęs

O meilužis pasiaukojamai, kiaulės kriokimas. Žinoma, į cigaretę. Jis mėgsta rūkyti, yra traukiamas į rūkančiųjų gretas beveik nuo pat pirmojo pūtimo. Jiems svarbu aplinka - gražūs žiebtuvėliai, blizgios pakuotės, įvairūs aksesuarai. Didžiule daugeliu atvejų tokie žmonės pasirodo esantys kinestetiniai - tai yra, jie suvokia aplinkinį pasaulį per lytėjimo pojūčius, jiems reikia viską liesti, liesti, sukti rankose.

Ką daryti?Tokį asmenį galite priversti mesti rūkyti tik ginklu ar dėl kitos grėsmės gyvybei ir sveikatai. Gali padėti vaistai, sukeliantys pykinimo priepuolius rūkymo, kineziterapijos, taškinio masažo, akupunktūros, t. Labai svarbu suteikti tam tikrą cigarečių pakaitalą - bent jau žaidimų konsolę, bent jau naujausią „išgalvotą", aš tikrai nenoriu mobiliojo telefono, bent jau PDA su rašikliu, bent kokio hobio. tam reikia rankinio darbo. Priešingu atveju toks žmogus vėl grįš prie cigarečių, ypač jei jo darbas susijęs su susitikimais ir ilgu sėdėjimu prie biuro stalo - kinestetikui tai pragaras.

„Pasiteisinimai"

Skaičius 1. Klasikinis moteriškas „pasiteisinimas" - nenoriu mesti rūkyti, nes bijau sustorėti

Iš tiesų, daugelis žmonių, atsisakiusių cigarečių, pradeda neryškėti prieš mūsų akis. Tačiau metimas rūkyti neturi nieko bendro. Tiesiog laikui bėgant skonio receptorių jautrumas burnoje atsistato ir net pats įprastas maistas pradeda atrodyti dieviškai skanus. Kaip aš galiu atsispirti? Taigi prasideda padidėjęs visų pasiekiamų yummies įsisavinimas.

Ar įmanoma išvengti svorio augimo? Be abejo. Jums tiesiog reikia namuose nuolat laikyti šviežius vaisius ir daržoves, būtent su jais malšinate naujų skonio pojūčių troškulį. Šiuo atveju ypač naudingos rūgščios uogos, pavyzdžiui, spanguolės, tik žiemą jų rasti yra gana problematiška. Kai kuriems žmonėms padeda mažas butelis įprasto mineralinio vandens, kurį jie nuolat nešiojasi su savimi. Buvo noras parūkyti ar nueiti į prekystalį pyrago - jie sustojo, išgėrė kelis gurkšnius, ir jūs galite tęsti.

Skaičius 2. „Pasiteisinimas" ypač pažengusiems vartotojams: rūkymas padeda apsisaugoti nuo Parkinsono ligos

Iš tiesų buvo toks amerikiečių mokslininkų tyrimas. Jie netgi pasiūlė, kad tabake būtų kokių nors neuroprotekcinių medžiagų. Iki šiol mums nepavyko to išskirti. Taip, ir jis gaunamas ne gryna forma, o įmonėje, kurioje yra keturi tūkstančiai kitų tabako dūmų komponentų, pavyzdžiui, su cianidais, benzpirenais, amoniaku, kadmiu ir kitomis neabejotinai kenksmingomis medžiagomis. Taigi apsauginį poveikį, jei jis yra, paneigia rizika susirgti visa krūva ligų.

Bet ar tai prasminga?

Tai, kaip rūkančio žmogaus kūnas reaguoja į metimą nuo tabako, priklauso nuo sveikatos būklės, amžiaus ir, svarbiausia, nuo to, kokiame etape žmogus vadinamąjį nikotino sindromą meta rūkyti. Ir vis dėlto, jei metate rūkyti „nerūkant" dėl mirtinų ir nepagydomų ligų, organizmas laikui bėgant savarankiškai atsikrato apsinuodijimo tabako dūmų nuodais pasekmių.

Tyrimai rodo, kad patologiniai kvėpavimo sistemos pokyčiai, pvz. , Sukelti apsinuodijimo tabako degimo produktais, vidutiniškai kompensuojami per metus po to, kai žmogus meta rūkyti. Kiti rodikliai pamažu grįžta į normalią padėtį.

Taigi, jei pavyksta atsisakyti cigarečių savarankiškai, puiku. Na, o jei nepavyksta, reikia kreiptis į specialistus, narkologus, psichoterapeutus. Pageidautina, atsižvelgiant į jų draugų, kolegų, virtualių pažįstamų, kurie buvo gydomi, rekomendacijas. Ir viskas tikrai pasiseks.