Kaip mesti rūkyti savarankiškai

Kaip mesti rūkyti namuose

Straipsnyje aptarsime, kaip mesti rūkyti. Mes pasakojame, kas nutinka žmogaus organizmui metant rūkyti, kokios priemonės padeda sumažinti potraukį nikotinui. Sužinosite veiksmingų būdų mesti rūkyti, atsiliepimų apie žmones, kurie sugebėjo atsisakyti blogo įpročio namuose.

Pagrindinės rūkymo priežastys

Statistika teigia, kad apie 70% rūkančiųjų svajoja atsisakyti priklausomybės. Mažiau nei 20% niekada nebandė mesti rūkyti; likę 80% reguliariai bando kovoti su savo priklausomybe. Ar įmanoma mesti rūkyti savarankiškai? Taip, jei žinote tikslias savo priklausomybės nuo tabako priežastis.

Kiekvienas žmogus turi savo asmeninių priežasčių, kurios verčia jį rūkyti. Daugelis žmonių pradeda rūkyti paauglystėje, kad atrodytų labiau subrendę arba „būtų" kokioje nors kompanijoje. Atrodo, kad kartu su pridegta ir surūkyta cigarete ateis supratimas, draugystė ir linksmybės. Tačiau iš tikrųjų viskas yra kitaip: paaugliui išsivysto priklausomybė nuo nikotino, kurios ateityje nebus taip lengva atsikratyti.

Tapęs priklausomas nuo tabako, suaugęs žmogus, norėdamas reguliariai stimuliuoti pojūčius, surūko naują cigaretę. Panaši būsena atsiranda dėl dūmuose esančio nikotino veikimo. Jis turi raminamąjį poveikį žmogaus nervų sistemai, ramina, ramina ir kartais sukelia euforiją.

Kadangi laikui bėgant organizmas pripranta prie nikotino poveikio, atsiranda potraukis nuolat papildyti trūkstamus pojūčius. Dėl šios priežasties rūkalius padidina surūkomų cigarečių skaičių per dieną. Bet ir šis veiksmas neteikia jokio pasitenkinimo. Išties, laikinojo pakilimo fone išryškėja pirmieji sveikatos sutrikimai – kosulys, dusulys, silpnumas ir galvos svaigimas, kurie nelieka nepastebėti tiek rūkančiam žmogui, tiek aplinkiniams.

Dauguma žmonių pradeda rūkyti iš nuobodulio. Kartą, norėdami pasikeisti, jie pasiekia cigaretę, ateityje jie nežino, kaip atsikratyti priklausomybės, nes nesupranta, ką gali padaryti su savimi. Taigi, žmogus rūko cigaretę laukdamas draugo prie įėjimo arba išėjęs į balkoną pasižiūrėti, kas vyksta gatvėje. Dažnai net eilinius telefono skambučius tėvams ar draugams palydi dar viena cigaretė vien dėl noro kažkuo save užimti.

Kai kurie žmonės nesistengia mesti rūkyti, nes bijo likti vieni. Tai ypač aktualu tiems, kurių aplinka nuolat rūko. Bet patikėkite manimi, geriau tapti „juodąja ave", nei susirgti sveikatos problemomis ar susirgti plaučių vėžiu.

Kartais žmonės rūko tik todėl, kad jiems patinka dūmai. Tik tokiu atveju žmogus turėtų pats nuspręsti, kas jam svarbiau: jo paties sveikata ar momentinis malonumas.

Mesti rūkyti savo sveikatai

5 faktai apie cigarečių ir rūkymo pavojų

Priklausomybė nuo nikotino yra didelė grėsmė tiek dabartinių, tiek būsimų kartų sveikatai. Remiantis PSO duomenimis, kasmet daugiau nei 5 milijonai žmonių visame pasaulyje miršta dėl priežasčių, susijusių su cigarečių vartojimu.

Tokia liūdna statistika mažai kas skatina atsisakyti priklausomybės. Daugelis rūkančiųjų yra įsitikinę, kad nemalonios pasekmės juos aplenks. Tačiau praktikoje viskas pasirodo kitaip.

Yra 5 faktai apie rūkymo pavojų, kuriuos turėtų žinoti kiekvienas žmogus, nepaisant amžiaus ir socialinės padėties. Jas išmokę jūs ar jūsų pažįstamas gali pagalvoti, ar verta toliau rūkyti, ar geriausia šiandien surūkyti paskutinę cigaretę.

Vienas faktas – kenksmingos medžiagos cigaretėse

Pažvelkite į cigarečių sudėtį, kad suprastumėte, kokią grėsmę jos kelia jūsų sveikatai. Kiekvienoje cigaretėje yra apie 4000 skirtingų junginių ir cheminių medžiagų. Tuo pačiu metu tabako dūmuose yra apie 5000 cheminių junginių, iš kurių 60 gali sukelti piktybinius navikus.

Pagrindinis cigarečių komponentas yra nikotinas. Grynas nikotinas yra bespalvis skystis aliejinės medžiagos pavidalu. Vienoje cigaretėje yra apie 2 mg nikotino. Ši medžiaga yra pavojingas nuodas, neigiamai veikiantis beveik visus žmogaus vidaus organus.

Jei vienoje cigaretėje esantį nikotiną pateksite į kraujotakos sistemą, gali ištikti mirtis. Įkvėpus, dūmai akimirksniu prasiskverbia į kvėpavimo takus, tada į kraują ir smegenis.

Nikotinui patekus į organizmą padažnėja širdies susitraukimų dažnis ir pakyla kraujospūdis. Kraujas tampa klampus, todėl padidėja kraujo krešulių tikimybė.

Papildomos cheminės medžiagos:

 • Akroleinas yra toksiška medžiaga, naudojama akrilo rūgščiai gaminti. Padidina riziką susirgti vėžiu.
 • Amoniakas yra bespalvės dujos, naudojamos indams plauti ir stiklui valyti.
 • Benzopirenas yra toksiškas, keičia DNR struktūrą, provokuoja genetines transformacijas. Labiausiai pavojinga nėščioms moterims.
 • Derva sukelia vėžį ir pažeidžia plaučius. Yra kelių asfaltavimo medžiagų sudėtyje.
 • Kadmis rado savo pagrindinį pritaikymą kuriant baterijas. Turi toksinį poveikį inkstams.
 • Karbamidas – naudojamas cigarečių gamyboje kaip kvapioji medžiaga, formuoja priklausomybę ir priklausomybę nuo tabako.
 • Arsenas yra nuodai, pažeidžiantys visus organus, sukeliantys raumenų atrofiją, rankų ir kojų gangreną, leukopeniją.
 • Polonis-210 yra radioaktyvi medžiaga, sukelianti kepenų vėžį, šlapimo pūslės vėžį, leukemiją ir skrandžio opas.
 • Ciano rūgštis yra nuodinga ir turi karčiųjų migdolų skonį. Jis paralyžiuoja kvėpavimo sistemą.
 • Toluenas plačiai naudojamas nagų lako ir dažų gamyboje. Sukelia silpnumą ir depresiją.
 • Įkvėptas uždaroje ir nevėdinamoje patalpoje anglies monoksidas sukelia mirtį. Anglies monoksido ypatumas yra spalvos ir kvapo nebuvimas. Sukelia apsinuodijimą.
 • Formaldehidas provokuoja vėžio formavimąsi.
 • Vinilo chloridas – trumpalaikis poveikis sukelia galvos skausmą, silpnumą, galvos svaigimą, ilgalaikis – kepenų vėžį.
 • Vandenilio cianidas yra toksinas, naudojamas graužikų kontrolei. Įkvėpus mažomis dozėmis, jis sukelia galvos skausmą ir silpnumą.
 • Etilenas – sukelia mieguistumą ir letargiją.

Antras faktas – trumpėjanti gyvenimo trukmė

Reguliarus rūkymas sumažina vidutinę gyvenimo trukmę maždaug 20 metų. Taip yra dėl neigiamo cigarečių medžiagų poveikio žmogaus organams:

 • Plaučiai – šis organas kenčia daugiausiai žalingų padarinių. Pagrindinė rūkančiųjų mirties priežastis – plaučių onkologija. Nikotinas skatina laisvųjų radikalų, kurie ardo ir sukelia ląstelių mutaciją, gamybą. Dėl šios priežasties jie dauginasi, provokuodami piktybinius navikus.
 • Smegenys – nikotinui prasiskverbus į kūną, galvoje atsiranda kraujagyslių susiaurėjimas. Dėl to sumažėja kraujo ir deguonies tekėjimas į nervinius audinius. Dėl šios priežasties atsiranda nepakeliama migrena, atminties ir įsiminimo problemos. Tuo pačiu metu kraujagyslių susilpnėjimas dažnai sukelia galvos skausmą ir smegenų vėžį.
 • Širdies ir kraujagyslių sistema – rūkymas sukelia hipertenzijos, aritmijų, krūtinės anginos, aterosklerozės formavimąsi. Kartais gali ištikti širdies priepuolis ar trombozė. Komplikacijos yra insultas, inkstų nepakankamumas, rankų ir kojų gangrena, aortos plyšimas.
Nuovargis ir galvos skausmas – rūkymo pasekmės

Trečias faktas – gyvenimo kokybės pablogėjimas

Blogas įprotis gali neigiamai paveikti ne tik jūsų sveikatą, bet ir socialinį gyvenimą. Tai pasireiškia taip:

 • Sumažinti atlyginimai – daugumą darbuotojų, kaip ir jų viršininkus, rūkaliai erzina. Tai atsiranda dėl dažnų „rūkymo pertraukų", dėl kurių darbo laikas išleidžiamas ne gamybinėms užduotims atlikti, o cigaretėms. Europoje rūkančiųjų atlyginimas yra 30% mažesnis nei nerūkančių kolegų. Kita atlyginimo mažinimo priežastis – dažnos nedarbingumo atostogos dėl prastos sveikatos.
 • Problemos su karjeros kilimu. Rūkaliai dažnai siejami su žmonėmis, kurie mėgsta alkoholinius gėrimus. Į žmones, turinčius priklausomybių, žiūrima kaip į silpnuosius, nenorima užimti vadovaujančias pareigas ir į juos nežiūrima rimtai.
 • Baudos už rūkymą viešose vietose. Anksčiau rūkaliai be problemų galėdavo rūkyti kur panorėję. Įvedus baudas už rūkymą viešose vietose, rūkaliai turi atsiduoti savo žalingam įpročiui tik griežtai tam skirtose vietose ir patalpose.
 • Trūksta galimybės patekti į nerūkančių žmonių visuomenę. Daugelis žmonių žino, kad mesti rūkyti padeda pagerinti jūsų sveikatą ir išvaizdą. Tačiau tuo pačiu pasyvus rūkymas kenkia žmogaus organizmui ne mažiau nei aktyvus rūkymas. Todėl nerūkantieji stengiasi riboti bendravimą su žmonėmis su cigarete burnoje.

Ketvirtas faktas – pasyvus šeimos ir draugų rūkymas

Žmonės, turintys priklausomybę nuo nikotino, įsitikinę, kad pasyvus rūkymas nekelia grėsmės aplinkinių organizmui. Tiesą sakant, tai yra mitas! Ir šie argumentai jį išsklaidys:

 1. Papūtimo metu rūkalius įkvepia nikotino ir kitų kenksmingų medžiagų (apytiksliai laikykime jas 100 procentų). Iškvepiant 60 procentų šių medžiagų patenka į šalia stovinčio žmogaus organizmą, o tik 40 procentų lieka pas rūkančiąją.
 2. Rūkantys žmonės sąmoningai vartoja nikotiną, todėl jų organizmas laikui bėgant pripranta prie naujų medžiagų, formuojasi joms imunitetas. Nerūkantieji tokios apsaugos neturi.
 3. Jei šeimoje su vaikais vienas iš tėvų surūko pakelį cigarečių per dieną, tai į kūdikio organizmą prasiskverbia tiek nikotino, kiek prilygsta 3 surūkytoms cigaretėms.
 4. Po įkvėpimo iškvepiamame ore nuodingų medžiagų yra 2 kartus daugiau nei įkvėpus. Todėl visi šalia rūkalio stovintys žmonės įkvepia toksiško oro.

Pasyvus rūkymas taip pat sukelia:

 • onkologijos vystymasis;
 • atminties problemos;
 • susilpnėjęs imunitetas;
 • aterosklerozė.

Nėščios moterys turi mažiau būti šalia rūkalių ir pačios nerūkyti, nes pasekmės šiuo atveju yra gana skaudžios. Pasyvus rūkymas besilaukiančioms motinoms sukelia persileidimus arba priešlaikinį gimdymą.

Penktas faktas – finansinės išlaidos

Daugelis rūkalių nesusimąsto, kiek pinigų išleidžia cigaretėms. Atlikime keletą paprastų skaičiavimų. Vidutinė cigarečių pakelio kaina dabar yra 1, 5 USD. Šį skaičių padauginame iš 30 (dienų skaičius per mėnesį), gauname 45 USD. Gan nemaža suma, tiesa?

Jei nerūkote, šiuos pinigus galėtumėte išleisti kelionei į parduotuvę, kino teatrą su savo antrąja puse ar bet kurią kitą atostogų vietą. Jei 45 USD suma jums atrodo maža, tada padauginkite ją iš dar 12. Iš viso – 540 USD. Šių pinigų jums užteks įsigyti naują dalykėlį, gerus kilimėlius ir automobilio užvalkalus ar bet kokį kitą daiktą, apie kurį seniai svajojote.

Viskas, ką jums reikia padaryti, tai mesti rūkyti. Ar manote, kad tai sunku? Na, ne, ir mes jums pasakysime, kaip mesti rūkyti.

Motyvacija mesti rūkyti

Veiksmingas būdas atsikratyti blogo įpročio yra gana paprastas. Turite suprasti, kad cigaretės kenkia jūsų sveikatai, išvaizdai ir piniginei. Jums nereikia rūkyti, kad būtumėte dėmesio centre ar patrauktumėte patinkančios merginos dėmesį. Nustoję rūkyti nieko neprarasite, bet gausite daug.

Žinoma, pirmosios metimo rūkyti dienos jums atrodys kaip pragaras. Taip yra dėl to, kad praradote galimybę normaliai atsipalaiduoti be cigarečių. Bet net ir su tuo lengva susidoroti! Susiraskite sau įdomų hobį, žiūrėkite filmus, kuriems visada neturėjote pakankamai laisvo laiko. Raskite bendraminčių, kurie taip pat kovoja su blogu įpročiu.

Norite pamatyti, kaip auga jūsų vaikai ir anūkai, o taip pat šoka jų vestuvėse? Ir visa tai įmanoma, jei dabar užgesinsite kitą cigaretę, o likusį tabako pakelį išmesite į šiukšlių dėžę.

Kas nutinka kūnui, kai mesti rūkyti

Daugelis rūkalių panikuoja prieš mesdami rūkyti. Taip atsitinka dėl nežinojimo, kas atsitiks su kūnu, kai nikotinas nustos į jį patekti. Norėčiau šiuos žmones šiek tiek nuraminti sakydamas, kad laukia teigiamos ir neigiamos pasekmės.

Pirmosiomis dienomis po metimo rūkyti žmogų kankins stiprus kosulys, kai kuriais atvejais – skrepliai. Taip yra dėl nuodingų medžiagų išsiskyrimo iš plaučių kosint. Šios būklės trukmė tiesiogiai priklauso nuo rūkymo trukmės.

Staigus nikotino kiekio kraujyje sumažėjimas išprovokuoja greitus nuotaikos svyravimus, kurių negalima kontroliuoti. Kartais žmogus patenka į trumpalaikę depresiją. Kai kuriais atvejais gali atsirasti miego sutrikimų, pykinimas ir dirglumo priepuoliai. Paprastai tokie simptomai išnyksta per 2-3 mėnesius.

Aktyvus rūkymas mažina alkio jausmą. Tačiau kai tik nustojate rūkyti, pradedate jausti padidėjusį apetitą. Nepasiduokite tam, stenkitės tinkamai maitintis. Jei nepavyko išvengti perteklinio kūno svorio, rekomenduojame išbandyti Atominę dietą, kuri leidžia per trumpą laiką atsikratyti nekenčiamų centimetrų ant juosmens ir klubų.

Per pirmąsias 5 dienas po metimo rūkyti pajusite stiprų potraukį miltams ir saldiems produktams. Taip yra dėl sumažėjusio gliukozės kiekio kraujyje ir organizmo noro jį papildyti. Per tą laiką jausite galvos skausmą ir sumišimą.

Tačiau neigiamos pasekmės apima:

 • imuninės sistemos veikimo sutrikimai;
 • virškinimo trakto veiklos sutrikimai;
 • burnos gleivinės problemos.

Pagrindinis pavojus – psichologinė priklausomybė nuo nikotino. Būtent tai verčia buvusius rūkalius vėl ranka ranką prie cigaretės.

Jei turite noro, meskite rūkyti čia ir dabar

Kur pradėti mesti rūkyti

Dabar mes priėjome prie taško, kad pradėjome mesti rūkyti. Laikykitės mūsų rekomendacijų, kad atsisveikintumėte su priklausomybe visam laikui:

 1. Tvirtai nuspręskite mesti rūkyti čia ir dabar, neatidėdami to vėlesniam laikui.
 2. Pasakykite savo antrajai pusei, šeimos nariams ir draugams apie savo ketinimą atsisakyti priklausomybės. Jei reikia, paprašykite jų paramos ir pagalbos. Bus puiku, jei ir vienas iš jūsų artimųjų nuspręs mesti rūkyti, nes kartu tai padaryti lengviau.
 3. Pašalinkite iš savo namų ir darbo vietos visus su rūkymu susijusius reikmenis: degtukus, žiebtuvėlius, pelenines. Nuplaukite visus daiktus, kurie kvepia tabaku. Įsigykite oro gaiviklį, kad pašalintumėte tabako dūmus iš savo kambarių.
 4. Apskaičiuokite, kiek išleidžiate cigaretėms per mėnesį. Įdėkite jį į voką ir paslėpkite. Praėjus mėnesiui po to, kai metėte rūkyti, išleiskite tuos pinigus dovanai sau. Kitą mėnesį pakartokite procedūrą.

Būdai mesti rūkyti

Paprasčiausias ir prieinamiausias būdas mesti rūkyti yra mesti rūkyti ir viskas. Tačiau ne visi žmonės gali patys susidoroti su priklausomybe nuo tabako, vieniems trūksta valios, o kitiems – pasitikėjimo. Būtent tokiems žmonėms buvo sukurtos specialios priemonės, padedančios palengvinti būklę metus rūkyti.

Norėdami sumažinti abstinencijos simptomų poveikį metant rūkyti, naudokite nikotino pleistrus. Jų vartojimo metu nikotinas patenka į organizmą nepakenkdamas plaučiams. Tačiau tuo pat metu širdies ir kraujagyslių sistema kenčia nuo nikotino poveikio. Dėl šios priežasties nikotino pleistro naudojimas yra tik laikina priemonė, kol išnyks noras rūkyti.

Panašiu principu pagrįsta ir kramtomosios gumos su nikotinu veikimas. Jį reikia lėtai kramtyti burnoje, sulaikant seiles, o po to nuryti. Ši kramtomoji guma turi nemalonų kvapą ir skonį, o kartais ją panaudojus atsiranda virškinimo trakto problemų.

Parduodant galite rasti specialių inhaliatorių, kuriuose yra nikotino. Jei norite rūkyti, per šį inhaliatorių įkvėpkite 80 kartų. Dėl to organizmas gaus reikiamą gryno nikotino dozę.

Kai kuriais atvejais vartojami vaistai, tačiau juose yra antidepresantų. Jie stipriai ramina žmogaus psichiką ir nervų sistemą, todėl atsiranda apatija, vangumas ir mieguistumas.

Netradiciniai kovos su rūkymu metodai:

 • akupunktūra;
 • Aromaterapija;
 • hipnozė;
 • liaudies gynimo priemonės;
 • automatinis mokymas;
 • psichologinis pasiūlymas.

Patarimai, kaip mesti rūkyti namuose

Žemiau siūlome susipažinti su 10 pagrindinių patarimų, kurie padės moterims ir vyrams susidoroti su priklausomybe nuo tabako namuose:

 1. Perskaitykite Alleno Carro knygą „Lengvas būdas mesti rūkyti". Šis bestseleris užkariavo daugelio buvusių rūkalių visame pasaulyje širdis. Knygoje pateikiamos tezės, kurių dėka mesti rūkyti greitai ir nekenkiant sveikatai. Autorius rekomenduoja nugalėti baimę dėl priklausomybės nuo nikotino. Suprasti ir priimti tai, kad rūkymas nesukelia jokios euforijos, o valia nevaidina jokio vaidmens atsisakant priklausomybės.
 2. Atsikratykite visų namuose laikomų cigarečių, peleninių ir žiebtuvėlių.
 3. Nustokite bendrauti su rūkančiais žmonėmis.
 4. Nekvieskite rūkančių žmonių.
 5. Nevartokite alkoholio, nes tai padidina norą rūkyti.
 6. Gerkite mažiau arbatos ir kavos.
 7. Pirkite saldainius ir tą akimirką, kai pajusite norą rūkyti, suvalgykite saldainį.
 8. Gyvenk aktyviai. Pradėkite bėgioti rytais ir vakarais, atlikite pratimus ir kuo daugiau judėkite.
 9. Raskite naują hobį, atlikite namų ruošos darbus.
 10. Praleiskite daugiau laiko su šeima ir draugais, kurie palaiko jūsų troškimą atsisakyti cigarečių.

Kaip mesti rūkyti per 5 dienas

Šią techniką sukūrė amerikiečių specialistai. Ji puikiai įrodė save visame pasaulyje.

Jei norite mesti rūkyti per penkias dienas, laikykitės šių paprastų taisyklių:

 • 5 dienas keltis 30 minučių anksčiau nei įprastai keltis.
 • Nevalgius išgerkite 0, 5 litro švaraus ir negazuoto vandens.
 • Porą minučių atlikite kvėpavimo pratimus: giliai lėtai įkvėpkite ir staigiai trumpai iškvėpkite.
 • Valgykite tik augalinį maistą. Pusryčių metu gerkite šviežiai spaustas sultis ir valgykite daržoves. Pietums valgykite daržovių sriubas ir salotas, vakarienei – troškintas daržoves, troškinius ir salotas.
 • Daugiau judėkite ir eikite į darbą. Sportuokite, nesinaudokite liftu.

Jau 4 dieną pastebėsite, kaip sumažėjo potraukis rūkyti, o 5 dieną jis visiškai išnyko.

Moteris metė rūkyti per 5 dienas

Kaip mesti rūkyti liaudies gynimo priemonėmis

Tradicinė medicina daugeliui žmonių padėjo kovoti su rūkymu. Žemiau kalbėsime apie pagrindinius receptus, kaip paruošti liaudies gynimo priemones, kurios padės pašalinti priklausomybę nuo nikotino.

Receptas su valerijonu

Ingridientai:

 • valerijonas - 1 valgomasis šaukštas. l;
 • kiaulpienė - 1 valgomasis šaukštas. l;
 • katžolės - 1 valgomasis šaukštas. l;
 • verdantis vanduo - 250 ml.

Paruošimas:Žoleles užpilkite stikline verdančio vandens, uždenkite indą dangteliu ir palaukite, kol kompozicija visiškai atvės. Padermė.

Naudojimas:Išgerkite nuovirą, kai tik pajusite norą parūkyti.

Receptas su avižomis

Ingridientai:

 • žalios avižos - 250 g;
 • verdantis vanduo - 0, 5 l;
 • medus - 1 šaukštelis.

Paruošimas:Avižas sumalkite blenderiu. Įpilkite verdančio vandens, palikite sultinį valandą, atvėsinkite ir nukoškite.

Naudojimas:Kiekvieną kartą, kai norite parūkyti, išgerkite 100 ml nuoviro su medumi.

Receptas su eukaliptu

Ingridientai:

 • verdantis vanduo - 250 ml;
 • eukalipto lapai - 1 valgomasis šaukštas. l.

Paruošimas:Eukalipto lapus supilkite į stiklinį indą ir užpilkite verdančiu vandeniu. Uždenkite dangčiu ir palikite sultinį valandą užvirti. Nukoškite, įpilkite 1 valg. l. medus ir grynas glicerinas.

Naudojimas:Gerkite po ketvirtį puodelio nuoviro septynis kartus per dieną mėnesį.

Receptas su soda

Ingridientai:

 • šiltas vanduo - 200 ml;
 • kepimo soda - 1 valgomasis šaukštas. l.

Paruošimas:Vandenyje ištirpinkite kepimo soda.

Naudojimas:Išskalaukite burną tirpalu, kai tik pajusite norą patraukti cigaretę – tai sukels nikotino nemėgimą.

Atsiliepimai

 • „Rūkiau daugiau nei 10 metų. Ir viskas prasidėjo banaliai – mokykloje nenorėjau skirtis nuo bendraamžių, su cigarete jaučiausi labiau pasitikinti savimi ir brandesnė. Palaipsniui savęs mėgavimas peraugo į priklausomybę, su kuria susidoroti buvo itin sunku. Alleno Carro knyga padėjo man pagaliau mesti rūkyti. Tik perskaičiusi galėjau atsisveikinti su savo tabako pabaisa ir gyventi visavertį bei sveiką gyvenimą! "
 • „Pradėjau rūkyti iš nuobodulio. Po kurio laiko pastebėjau, kad šis nuobodulys virto blogu įpročiu. Kovai su rūkymu naudojau nikotino gumą ir pleistrus, bet jie man nepadėjo. Po to pasukau į tradicinę mediciną ir burną skalavau sodos tirpalu. Tai man padėjo! "
 • „Dėl sveikatos problemų turėjau mesti rūkyti. Negaliu pasakyti, kad mesti rūkyti man buvo lengva. Buvo depresijos dienų, nevaldomų pykčio ir piktumo protrūkių. Bet aš tai padariau! Man labai padėjo artimųjų palaikymas, hipnozė ir noras tapti sveikam! Manau, kad mesti rūkyti galima tik tada, kai to nuoširdžiai nori".